МарицаФутбол

Марица удари Лудогорец в Кършияка

„Марица“ постигна победа с 2:0 над „Лудогорец“ II в среща от 7 кръг от шампионата във Втора лига. „Жълто-сините“ изиграха добър двубой и заслужено стигнаха до успеха, като така имат сто процентов актив като домакин. Освен това съставът воден от треньора Николай Димитров е в серия от 3 мача без загуба. Вратарят Илия Николов пък записа четвърта суха мрежа и е втори в тази класация за Втора лига.

Двата тима изиграха здрав, но коректен мач, на доста високо темпо, като се има в предвид топлото време. Създадоха и доста положения, като повечето бяха пред вратата на гостите. Победата не дойде никак леко, като тима от Разград оказа съпротива и имаше своите положения в мача.

Срещата започна с няколко набези към двете врати, а в 7-та минута образцова атака на пловдивчани завърши с хубав гол. С отличен пас Симеон Вешев изведе Веселин Марчев по фланга, той напредна и центрира остро по земя към наказателното поле, където Станислав Маламов засече, откривайки резултата. Гостите отговориха с две опасности в следствие на статични положения, а пловдивчани организираха няколко бързи атаки.

В 18-та минута домакините можеха да увеличат преднината си. Веселин Марчев овладя и комбинира отлично със Симеон Вешев, който стреля силно, но малко над напречната греда. Малко по-късно удар от дистанция на Станислав Маламов също мина над гредата.
В 23-та минута, след корнер, Илия Николов изби засичане с глава, топката бе посрещната от играч на „Лудогорец“, който стреля, но защитник на „Марица“ блокира. Пловдивчани организираха натиск след 30-та минута и имаха нова възможност за гол след свободен удар, но не сполучиха. Бърза контра, в основата на която бе Станислав Маламов, също не завърши по желания начин. В 41-та минута пак Маламов центрира, а Веселин Марчев засече с глава, но топката премина покрай вратата.
„Марица“ започна добре и второто полувреме. В 54-та минута Станислав Маламов получи топката на дъгата на наказателното поле и имаше възможност да завърши, но той задържа и пусна към нахлуващият на скорост от фланга Веселин Марчев, който с хубав диагонален удар удвои резултата. Срещата остана открита и след гола и атаките към двете врати продължиха.
След 60-та минута гостите се опитаха да организират натиск, който доведе до две опасности пред пловдивската врата. В 66-та минута Владислав Найденов бе изведен сам срещу Илия Николов, но опитният страж излезе и изби, като получи удар в главата при ситуацията. В 68-та минута Николов спаси два последователни удара и отново запази мрежата си суха.

„Жълто-сините“ бързо излязоха от ролята на защитаващи се и до последните минути гостите нямаха опасни удари към вратата на Илия Николов, въпреки няколкото добри техни атаки. А пловдивчани можеха да стигнат и до по-изразителен резултат. В 82-та минута удар на Валери Домовчийски мина покрай вратата, а в 88-та Айкут Янъков пропусна да се разпише от добра позиция, като бе неточен. В 89-та минута състезател на гостите засече с глава центриране от корнер, като топката излезе в аут. Това бе и последната интересна ситуация в мача, а минутите от продължението на мача се доиграха спокойно.

„Марица“ има в актива си 10 точки след този мач и е само на 2 от челната тройка. Отборите във Втора лига са с доста изравнени сили и съответно много близо един до друг в класирането, което води до големи размествания след всеки кръг. След седмица“ възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на „Добруджа“ в Добрич. Срещата е от 17 часа на стадион „Дружба“.
МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Петър Атанасов), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Йордан Пейчинов), Симеон Вешев, Веселин Марчев (Дъглас Иваноф), Валери Домовчийски – капитан (Айкут Янъков). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Лазов
ЛУДОГОРЕЦ II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Методий Стефанов (Петър Караангелов), Анастас Пемперски (Росен Иванов), Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов (Александър Ганчев), Димитър Илиев (Петър Георгиев), Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров – капитан (Йоан Йорданов). РЕЗЕРВИ: Пламен Пепеляшев, Алекс Луканов
Съдийски състав: ГС: Георги Давидов, АС1: Георги Дойнов, АС2: Кристиян Минков, 4-ТИ: Мартин Марков, СН: Тихомир Костовски