ВолейболМарица - жени

Марица с “тиквен” медал от Чанаккале

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) завърши на последното четвърто място в деветото издание на турнира за Купа Баръш в Турция, но, за да има “баръш” (мир), на всички отбори, включително и на Жълто-сините, бяха раздадени еднакви медали и официално крайно класиране не бе обявено.

В последния си мач в Чанаккале шампионките на България загубиха от Серамиксан Спор (Тургутлу) с 0:3 (19:25, 22:25, 19:25)* след 71 минути игра.

В първите два гейма наставникът Иван Петков отново заложи на същата титулярна осмица като в предните два мача – Кристина Чешляр, Габриела Цветанова, Радосвета Тенева, Симона Димитрова, Дима Ушева, Виктория Григорова, Ива Монова и Жана Тодорова, а в стартовия състав за третата част направи една промяна – Ани Боздева на мястото на Симона Димитрова.

Най-резултатна за Жълто-сините в двубоя бе капитанката Ради Тенева с 12 точки. В основния състав на победителките за третия гейм се появи българската волейболистка Десислава Николова и отбеляза 1 точка в нападение. Топреализатор на мача стана италианката Кристина Барчелини със 17 точки за турския тим.

Състезанието завърши с мач между домакините Чанаккале Беледийеспор (Чанаккале) и тима на Ева Янева – Саръйер Беледийеси (Истанбул), завършил при резултат 2:3 (25:13, 14:25, 25:22, 18:25, 13:15). Така реален първенец в турнира стана Чанаккале с 2 победи и 7 точки, следван от Саръйер с 2 победи и 5 точки, Серамиксан с 1 победа, 3 точки и 5:6 гейма и Марица с 1 победа, 3 точки и 3:6 гейма.

Източник: volleymaritza.bg