МарицаФутбол

Марица с минимална загуба в Казанлък

Отборът на “Марица” загуби с 1:0 при гостуването си на “Розова долина” в Казанлък. На стадион “Севтополис” в града на розите маричани загубиха второ поредно гостуване. “Жълто-сините” като цяло не се представиха на познатото ниво и това беше причината за тази загуба. Липсата на Иван Площаков също оказа своето влияние.

Завърналият се в “Марица” Ирфан Юсеинов все още не може да играе, тъй като се чака “жълтата карта” на футболиста. През първото полувреме домакините имаха известно териториално надмощие. Единственото попадение в мача вкара Иван Колев с глава, след подаване на Григор Георгиев в 32-та минута. След гола своите положения имаха както казанлъчани така и гостите, но до ново попадение не се стигна. “Жълто-сините” така и не намериха своя ритъм на игра.

Последните 15 минути бяха особено нервни. След конфликт, Александър Георгиев от “Розова долина” и наставникът на “Марица” Петър Курдов бяха изгонени.

След днешните мачове в Югоизточна “В” група в класирането продължава да води “Марица” с 22 точки, пред “Поморие” с 18 точки, “Миньор” (Раднево) и “Евроколеж” с по 16. “Розова долина” вече е на 9-то място с актив от 12 точки.
В следващият 11 кръг “Марица” приема тима на “Загорец” (Нова Загора). Срещата е в събота – 18 октомври, от 16 часа на стадион “Марица”.

Статистика на срещите между Розова долина и Марица. От създаването на зоновите групи (1959), официалните срещи на ниво “В” група са 16.
Сезон 2011-12 – Розова долина-Марица (Раковски) – 1:1 / 2:4
Общо: 16 мача – победи за Розова долина – 3, равни – 4, победи за Марица – 9, голова разлика – 13:32 в полза на Марица.
статистика: Петър Сотиров, източник: ФБ страницата на ФК “Розова долина”
Югоизточна В група, X кръг – 11 октомври 2014, събота:

Свиленград 1921 (Свиленград) – Гигант (Съединение) 0:0

Тунджа 1915 (Ямбол) – Спартак-С 94 (Пловдив) 4:0
/1:0 52 м. Спас Дончев, 2:0 60 м. Николай Дичев, 3:0 62 м. Станимир Димитров, 4:0 70 м. Динко Дерменджиев/

Поморие (Поморие) – Евроколеж (Пловдив) 2:0
/1:0 1 м. Димитър Попов, 2:0 26 м. Димитър Коларов/

Левски (Карлово) – Димитровград 1947 0:2
/0:1 15 м. Васил Сантов, 0:2 30 м. Цветомир Матев/

Розова долина (Казанлък) – Марица (Пловдив) 1:0
/1:0 32 м. Иван Колев/

12 октомври 2014, неделя, 16:00 ч:
Стара Загора (Стара Загора) – Несебър (Несебър)
Асеновец 2005 (Асеновград) – Сливен 2000 (Сливен)