МарицаСпартакФутбол

Марица – Спартак един срещу друг в сряда

Пловдивското дерби между Марица и Спартак се завръща, след 4-годишна пауза. Последното дерби между Марица и Спартак беше на 15 март 2009 и завърши с победа за гостите от Спартак с гол на юношата на Марица и настоящ играч на Ботев Йордан Христов.

До двубоя се стигна, след като Спартак победи Асеновец с 2:0 у дома. Това всъщност беше и първото официално домакинство на “гладиаторите” през новия сезон. Срещата беше от втория кръг на Областния кръг за Купата. Головете за Спартак реализираха в 5-та минута Светослав Читаков от дузпа и Андрей Андреев в 73-та минута.

Спартак: Александър Витанов, Николай Парнаров (Ивайло Герджиков), Светлозар Куртов, Цветан Йотов, Рангел Кордов (кап.), Христо Стаев (Константин Атанасов), Даниел Колев, Емил Иванов, Димитър Юруков (Станимир Димитров), Андрей Андреев, Светослав Читаков

Пловдивското дерби между Марица и Спартак ще се играе в сряда 28 август от 18:00ч. на стадион “Марица”.