ВолейболМарица - жени

Марица се завърна от турнира в Измир

Женският отбор на Марица (Пловдив) се завърна от Турция, където взе участие в приятелския международен турнир Профбол.  В Измир, волейболистките на старши-треньора Иван Петков изиграха три мача срещу местни отбори, в които спечелиха общо пет гейма.

В първата си среща Марица отстъпи пред отбора на Серамиксан (Тургутлу) с 2:3 (21:25, 25:17, 18:25, 25:22, 16:18) след оспорван двубой, продължил 2 часа и 7 минути.  Топреализатор на мача стана диагоналът на пловдивчанки Силвана Чаушева с 29 точки, като нашите постигнаха общо 17 точкови блокади.

За последните три гейма на втория мач Петков изпробва различна постройка на отбора, но двубоят се разви по подобен начин.  Жълтите отстъпиха пред Аркас (Измир) с 2:3 (24:26, 22:25, 26:24, 25:17, 7:15) след 2 часа и 4 минути игра.  Блокадата на Марица отново бе на ниво и донесе 16 точки на отбора в мача, а най-резултатна за българския тим бе новата стара капитанка Ана Радичева с 18 точки.

В последния си мач Марица излезе срещу домакина на турнира Рота Колежи (Измир) и загуби с 1:3 (26:28, 25:14, 10:25, 18:25).  Този път основната седморка на Петков бе същата като в първия мач, но с Мирела Шахпазова като разпределителка вместо Весела Бончева:  Мирела Шахпазова, Силвана Чаушева, Таня Събкова, Ана Радичева, Мария Данчева, Милена Димова и Пролетка Иванова като либеро.  Отборът отново успя да запише цели 15 точки от блокада.  За Рота Колежи игра и новото българско попълнение на отбора – националката Виктория Григорова.

В срещите в Измир участие взеха още Вангелия Рачковска, Силвия Андреева и Йоанна Атанасова.