ВолейболМарица - жени

Марица разгроми Спартак Плевен

Mарица (Пловдив) и на теория си осигури минимум второто място от редовния сезон в женската Национална волейболна лига, което според регламента означава и поне трето място в крайното класиране след плейофите и сигурен медал.  Волейболистките на Иван Петков изковаха рутинно 3:0 (25:12, 25:10, 25:19)* за 59 минути игра при гостуването си на Спартак 1996 (Плевен) в среща от днешния деветнадесети кръг.

Домакините бяха равностойни на Жълтите само до първото техническо прекъсване в първия гейм, при което водеха с точка в резултата.  След това гостенките поеха пълен контрол върху случващото се на терена и постигнаха разгромен резултат.  Атаката на Марица бе на ниво през целия мач, като на върха беше бившата капитанка на отбора Ана Радичева.  С 12 точки в нападение и 1 ас за общо 13 в мача, тя стана топреализатор на срещата.  В първата част солиден принос имаше и блокадата на пловдивчанки, а във втората – сервисът.  В третия гейм обаче на гостенките се наложи да натиснат и на двата елемента, за да превъзмогнат подобрената игра в атака на плевенчанки.

Марица отбеляза общо 10 точки от блокада, като половината от тях бяха дело на центъра Мария Данчева.  Любопитно е, че един от седемте аса на пловдивчанки в мача бе дело на националката Жана Тодорова, която обикновено играе като либеро, но за тази среща бе записана като редови играч и влезе да помага от втора линия и през трите гейма.  Тя получи възможността да изпълни и пет начални удара, като при един от тях отбеляза директна точка.

В другите срещи днес Левски (София) победи гостуващия Славия-СУ (София) с 3:0 (25:12, 25:14, 25:15), а Казанлък Волей (Казанлък) взе своето у дома с 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) срещу ЕПУ (Перник).  Така Сините са само на три точки от спечелването на редовния сезон, които вероятно ще си осигурят в последния кръг на 7 март срещу ЕПУ.  Два кръга преди края Левски е водач в класирането с 44 точки от 17 мача, следван от Марица с 41 точки от 16 мача (14 победи, 2 загуби) и от Казанлък с 32 точки.

На 1 март от 17:00 б.в. Марица посреща Казанлък в зала Пловдивски университет.

Източник: volleymaritza.bg