ВолейболМарица - жени

Марица разби ЦСКА

Марица победи ЦСКА с 3:1 гейма в дербито на 3-ия кръг на женската волейболна лига. С тази победа маричанки оглавиха еднолично класирането в НВЛ.

Пловдивчанки бяха по-добрият отбор и заслужено победиха в отделните части домакините се наложиха с 25:16, 25:14, 22:25 и 25:22.

При 2:1 ЦСКА поведе сериозно в четвъртия гейм с 15:18 и можеше да стигне до тайбрек, но маричанки се активизираха и обърнаха резултата в своя полза и след 25:22 и победиха най-неприятният си съперник в последните 4 години.

С тази победа Марица даде сериозна заявка за титлата, след три категорични победи срещу основните отбори. Пловдивчанки остават да играят единствено срещу Казанлък от основните отбори в първенството.

Срещата пропуснаха Диана Малинова и Жана Тодорова, но и без тях тимът успя да победи. Най-резултата беше Пролетка Иванова с 15 точки, а Силвия Андреева завърши с 14, Силвана Чаушева добави 11.

Марица: Милена Димова, Анелия Минчева, Мира Тодорова, Пролетка Иванова, Силвия Андреева, Силвана Чаушева, Ивелина Монова (Мария Данчева, Марина Ковачева, Мирела Шапазова)

ЦСКА: Гергана Димитрова, Патрисия Йончева, Кристина Петличка, Джесика Николова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Симова Димитрова(Радка Димитрова, Славена Никова, Даниела Кънчева, Елена Димитрова, Кристина Кръстева)