МарицаФутбол

Марица разби Елхово категорично

Марица Пловдив победи категорично със 7:0 гостуващия ОФК Елхово в мач от 10-ти кръг на първенството в Трета лига – Югоизточна група.

През цялото време от мача домакините бяха по-дейни и можеха да победят още по-убедително. От своя страна Елхово не предложи абсолютно нищо интересно, съобщава страницата на Марица.

Само две минути след началото на мача Николай Павлов изведе маричани напред в резултата. В 13-та минута 48 годишният страж на “Елхово” Христо Пеев с мъка изби опасен удар на Николай Павлов. В 16-та Венцислав Гюзелев напредна сам, премина няколко защитници и стреля, но ветеранът Пеев спаси.

Минута по-късно Мирослав Пушкаров се озова с топката на границата на пеналта и шутира. Защитник отби топката, но тя все пак влетя във вратата за 2:0. В 20-та минута удар на Венцислав Гюзелев премина покрай вратата.

В 30-та минута Димитър Юруков напредна в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката между вратаря Пеев и гредата за класическото 3:0. В 38-та минута Николай Павлов изведе добре Даниел Спасов, който стреля покрай вратата.

В 44-та минута гостите отправиха първия си удар по посока на вратата на “Марица”, чрез Пламен Топалов, но Илия Николов без проблем улови.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха.

В 55-та минута Николай Павлов пусна хубав пас към влезлият на полувремето Георги Георгиев, който стреля, но топката облиза гредата. В 60-та минута Венцислав Гюзелев и Георги Георгиев направиха двойно подаване и младият Георгиев заби четвърти гол във вратата на “зелено-белите”.

В 72-та минута Венцислав Гюзелев направи 5:0 след хубава комбинация. Две минути по-късно футболист на “Марица” бе съборен в наказателното поле, а от отсъдената дузпа Гюзелев направи 6:0.

В 78-та минута вратарят Пеев акробатично спаси страхотен удар на Николай Павлов от пряк свободен удар. В 84-та минута, след центриране от корнер Георги Георгиев засече, но вратарят изби. Топката отново попадна в младия нападател, който при добавката не сгреши за крайното 7:0.

С тази победа Марица постигна пореден домакински успех и заема 4-та позиция с 18 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на “Миньор” (Раднево). Срещата е в събота – 15 октомври. Преди това в сряда на пловдивчани им предстои и среща в турнира за Купата на АФЛ срещу петодивизионния Дълго поле.

Марица – ОФК Елхово 7:0

Голмайстори: 1:0 Николай Павлов 2′; 2:0 Мирослав Пушкаров 17′; 3:0 Димитър Юруков 30′; 4:0 Георги Георгиев 60’; 5:0 Венцислав Гюзелев 72’; 6:0 Венцислав Гюзелев 74’-дузпа; 7:0 Георги Георгиев 84’.

Марица: Илия Николов, Пламен Табаков, Алил Кардашев (Димитър Хубинов), Мирослав Пушкаров, Красимир Иванов – капитан, Даниел Спасов (Георги Георгиев), Борислав Караматев, Петьо Димитров (Георги Арабаджиев), Венцислав Гюзелев, Николай Павлов, Димитър Юруков. ст.треньор: Стоян Димитров.

ОФК Елхово: Христо Пеев, Милен Стоянов, Димитър Генчев (Георги Димов), Данаил Попов, Светозар Манчев, Пламен Топалов, Пламен Христов, Димитър Баев, Станимир Тодоров, Красимир Ламбов, Калоян Ангелов. ст.треньор: Димитър Иванов