ВолейболМарица - жени

Марица претърпя поражение във втората си контрола на турска земя

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) не успя да повтори успеха си от първия ден на ежегодния международен турнир за Купа Баръш в Турция и във втория отстъпи пред домакините от Чанаккале Беледийеспор (Чанаккале) с 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)* след 77 минути игра в зала Анафарталар.

Старши-треньорът на българските шампионки Иван Петков избра да изиграе този мач със същите осем титулярни състезателки като при чистата победа над Саръйер Беледийеси (Истанбул) ден по-рано, като отново капитанката Радосвета Тенева и диагоналът Габриела Цветанова си поделиха честта да бъдат топреализаторки на Марица, този път с по 13 точки.

В първия ден от турнира Чанаккале надиграха и Серамиксан Спор (Тургутлу) с 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:23) и водят във временното класиране с две победи. Следва Марица с една победа, една загуба и 3:3 гейма. Трети са волейболистките на Саръйер, които във втория ден също постигнаха четиригеймов успех над Серамиксан – 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:15).

Днес, неделя, от 16:00 б.в. Жълто-сините излизат за последния си мач от турнира срещу последния във временното класиране отбор на Серамиксан.

Източник: volleymaritza.bg