Извън БългарияМарицаФутбол

Марица на областен финал след класика над Дълго поле

Марица победи с класическото 0:3 домакините от ФК Дълго поле в мач от втори кръг от областния етап в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Треньорът на маричани заложи на състав с доста промени, съобщава официалната страница на Марица.

Еркан Мюмюн даде преднина на “пиратите” в 5-та, след като овладя дълъг пас от вратаря Горан Гръблев и след това стреля точно.

В 14-та минута Георги Георгиев удвои, като така става единствения играч на Марица, който има голове и за първенството и за Купата на АФЛ. Даниел Спасов в 31-вата минута направи резултата класически.

След този гол срещата се доиграваше, като “жълто-сините” изтърваха няколко чисти голови положения.

По този начин Марица се класира за третия кръг в областния етап на турнира, в който обаче почива по жребии. Така “жълто-сините” ще играят директно в областния финал, който ще определи представителя на зона Пловдив в този турнир.

Марица: Горан Гръблев, Самер Алхусейн, Пламен Табаков, Димитър Хубинов, Даниел Спасов, Аян Садъков (Милен Танчев), Борислав Караматев – капитан (Венцислав Гюзелев), Еркан Мюмюн, Георги Арабаджиев, Георги Георгиев, Тодор Иванов (Георги Кочев).

РЕЗУЛТАТИТЕ В ТУРНИРА:

Купа на АФЛ, Втори кръг – 12.10.2016 г. – 16 часа:

I. Вихър (Строево) – Борислав (Първомай)…………..1:2

II. Дълго поле – Марица……………………………………………0:3 (Еркан Мюмюн 5′, Георги Георгиев 14′, Даниел Спасов 31′)

III. Атлетик (Куклен) – Раковски 2011……………………5:5 в редовното време, 5:4 при дузпите