ВолейболДюшМарица - жени

Марица защити титлата при U15 след победа срещу ЦСКА в София

Отборът на Марица (Пловдив) победи ЦСКА с 3:1 (25:11, 16:25, 26:24, 25:20) във финалния мач от държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години, което се проведе в столичната зала “Васил Симов”.

С този успех волейболистките на Марица спечелиха шампионската титла за тази възраст за сезон 2013/2014 г. Така те запазиха позициите си от миналата година, когато също триумфираха на най-високото стъпало при 15-годишните, надигравайки тогава Славия. Въпреки домакинството “червените” пък останаха със сребърните медали. Второто място обаче е възвръщане на позициите за тях, след като през изминалата година “армейките” не присъстваха във финалната четворка.

Двубоят напълни зала “Васил Симов”, като двата тима имаха много поддръжници. Срещата бе достоен финал, като достави много емоции за публиката. Първите два гейма преминаха през абсолютните обрати, като играта бе на двете крайности. Първо маричанки прегазиха ЦСКА, като оставиха домакините на  скромните 11 точки в гейма. Във втората част “червените” изригнаха и поведоха на пловдивчанки с 11:1, след сервис на Стефани Батева. До кроя те запазиха разликата и изравниха геймовете – 1:1.

Третата част бе изключително емоционална и предложи много мини обрати. След равностойна игра маричанки взеха аванс от 4 точки за 17:13, но не можаха да го запазят. На свой ред “червените” изравниха и поведоха, за да настъпи поредното равенство. При 24:24 обаче нервите на “армейките” не издържаха и те сгрешиха сервиса, като дадоха предимство на съперничките. Те това и чакаха и реализираха успешна атака, като затвориха гейма и взеха важно психологическо предимство, повеждайки с 2:1.

В четвъртта част “червените” не се предадоха, като играта отново тръгна равностойно. При 12:12 поредна серия от добър сервис направи Стефани Батева, като ЦСКА успя да  дръпне с 16:12. Домакините обаче не съумяха да запазят аванса си, като допуснаха маричанки да ги застигнат. Отново в решителните моменти след поредното равенство 20:20, “жълто-сините” показаха по-голяма устойчивост като със стабилна игра направиха точкова серия и затвориха гейма, а с това извоюваха и крайната победа, донесла им шампионската титла

Снимка и източник: viasport.bg

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>