МарицаТопФутбол

Марица загуби от руснаци в Турция

„Марица“ загуби с 2:0 от руския „Том“ (Томск) в контролна среща, играна във вторник в Анталия. И в този мач треньорът Николай Димитров даде шанс на всички напълно здрави състезатели, като още на почивката замени почти изцяло състава.

Маричани показаха много добра игра през първото полувреме, но многобройните пропуски пред вратата на противника и отличните изяви на руския вратар лишиха пловдивския тим от попадение. Стражът на „Том“ Арапов спаси страхотен удар на Валери Домовчийски от около 25 метра. По-късно Александър Праматаров посрещна с глава хубаво центриране на Симеон Вешев, но топката премина на сантиметри от гредата.

При отлична атака на „Марица“ Домовчийски пропусна топката за Мариян Тонев, който комбинира с капитана на отбора. Домовчийски пое топката и я насочи в долния ъгъл на вратата, но стражът на руския тим спаси. Пак той изби в корнер удар на Станислав Маламов от малък ъгъл. Петър Атанасов също можеше да отбележи, но Арапов успя с крак да избие удара му. Една от атаките на „Том“ завърши с удар, а Илия Николов изби, но при добавката Обивалин бе точен в 38-та минута.
След почивката ролите се размениха и по-активен бе тимът на „Том“, който създаде повече положения. В 49-та минута Дмитриев се възползва от недобре изчистена топка след корнер и направи 2:0. Добрите намеси на Петър Начев, както и гредата, помогнаха на пловдивчани да не получат друг гол.
Срещата пропуснаха Даниел Спасов, Георги Георгиев, Станимир Димитров и Виктор Петков, които проведоха тренировка, както и от Веселин Марчев, на когото бе дадена почивка.

Последната проверка за „Марица“ е на 3 февруари срещу друг руски тим – „Ротор“ (Волгоград).

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски – капитан, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Мариян Тонев. (Петър Начев, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Христиан Димитров, Теодор Фърков, Айкут Янъков, Милен Танчев)