МарицаФутбол

Марица загуби злощастно в Първомай

Отборът на “Марица” загуби при гостуването си на “Борислав” (Първомай) с 4:3 в резултатен мач. “Жълто-сините” поведоха с гол на Християн Христев в 20-та минута, но до края на първото полувреме домакините успяха да обърнат резултата до 2:1.

Повратният момент през второто полувреме беше в 60-та минута, когато беше отсъдена дузпа за домакините, а вратарят на маричани беше изгонен с червен картон. Дузпата беше реализирана, а малко по-късно домакините вкараха и четвърти гол и резултатът стана 4:1. От тук до края футболистите на “Марица” се опитаха да останат в мача и това даде някакъв резултат. Християн Христев отбеляза на два пъти в 82-та и 88-ата минути, но за повече нямаше време. Накрая съдията остави “Марица” с 9 души на терена след като изгони Кирил Ангелов.

Така домакините спечелиха с 4:3. Във временното класиране тимът на “Борислав” излезе на 2-ра позиция с 44 точки, а “Марица” е на трета с 43. Лидер е “Спортист” (Г.Чардак) с 49 точки.

Припомняме, че имено 2-то място дава право на бараж за влизане във “В” група, тъй като отбора на “Спортист” не отговаря на изискванията за третия ни ешелон.