МарицаФутбол

Марица загуби гостуването си в Карнобат

Марица загуби с 2:1 гостуването си на лидера ОФК Карнобат в мач от 9-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група.

Двубоят се игра на градския стадион в Карнобат. Домакините не показаха особено добър футбол, като главно разчитаха на лежане по терена и доста твърда игра, граничеща с грубостта.

Отборът на Карнобат разчиташе на доста твърда игра. Играчите на “Марица” стояха компактно в защита и се опитваха да организират атаки към противниковата врата. В 14-та минута домакините успяха да поведат, след хубав и добре насочен удар от далеч на Димитър Петров.

Вратарят на “Марица” Илия Николов докосна топката, тя се отби в гредата и влезе зад него за 1:0. “Жълто-сините” продължиха да се представят на по-добро ниво и да организират атаки.

Даниел Спасов отправи хубав удар, но нямаше шанс да изравни, тъй като топката срещна гредата на карнобатската врата. Отново Даниел Спасов бе спънат в 40-та минута в наказателното поле и реферът Стоев нямаше как да подмине това положение, отсъждайки дузпа.

Николай Павлов стреля в долния десен ъгъл на вратаря, изравнявайки резултата – 1:1, като така завърши и полувремето.

През вторите 45 минути футболът беше твърде малко. В 56-та минута, при една атака, Йозгюр Садула от домакините центрира по земя в наказателното поле и Петър Колев засече от близо за 2:1, матирайки защитата на маричани.

След гола състезателите на “Марица” упражниха натиск, но постоянното накъсване на играта им попречи да го материализират.

Така домакините се взеха трите точки и остават на върха във временното класиране с 22 точки.

“Марица” заема 6-то място с 15 точки. В следващия 10-ти кръг маричани приемат новака в групата ОФК “Елхово”, който в петък победи с 2:1 като домакин “Евроколеж” постигайки едва втора победа в шампионата и се изкачи на предпоследното 17-то място.

ОФК “Карнобат” – “Марица” 2:1
Голмайстори: 1:0 Димитър Петров 14′, 1:1 Николай Павлов – дузпа 40′, 2:1 Петър Колев 56′

Марица: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Петьо Димитров, Красимир Иванов – капитан, Борислав Караматев, Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Николай Павлов, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев). Старши треньор: Стоян Димитров

ОФК Карнобат: Роман Васенев, Стоян Калпаклиев, Диян Лефтеров, (71 – Митко Митев), Ясен Тузаков, Димитър Попов, Йозгюр Садула (59 – Георги Калоянов), Живко Димов, Марин Маринов, Яни Николов (90 – Георги Бинев), Димитър Петров, Петър Колев. Играещ треньор: Георги Калоянов

Съдийски състав за мача: Главен съдия: Стойчо Стоев, помощници Атанас Делчев и Владимир Хубенов. 4-ти съдия: Николай Стоянов. Делегат: Петър Андреев, всички от Кърджали.

Карнобат, стадион: “Градски”