МарицаФутбол

Марица взе областния финал след минимална победа над Борислав (Първомай)

Отборът на Марица победи Борислав (Първомай) с 0:1 в областния финал в турнира за Купата на АФЛ, игран днес на градския стадион в Първомай.

Така Марица е представителят на област Пловдив в този турнир и продължава напред в надпреварата.

Марица игра с променен състав в този мач, домакините също излязоха без доста от титулярите си, съобщава страницата на клуба.

Двубоят в Първомай беше двуостър и предложи много борба. Двата отбора създадоха не малко положения пред противниковата врата, като домакините на два пъти нацелваха гредите след удари на Сливов и Петров.

Те имаха и претенции за дузпа през първата част, но реферът не се подведе от падането на Сливов в наказателното поле на пловдивчани. Освен всичко домакините допуснаха и няколко груби грешки в защита. Маричани пък организираха опасни атаки, но така и не успяваха да се възползват от грешките на първомайци.

В наглед равностойния мач Марица имаше тактическо предимство, което помогна на тима да се поздрави с успех.

След 70-та минута домакините организираха натиск, който доведе до оголването им в отбрана, от което се възползваха “жълто-сините” и точно тогава отбелязаха победното попадение. Негов автор стана Алил Кардашев в 74-та минута, след страхотен удар от дъгата на наказателното поле. До края на срещата резултатът остана непроменен и така “Марица” се поздрави с успех.

Марица: Илия Николов, Самер Алхусейн, Пламен Табаков, Алил Кардашев, Димитър Хубинов, Георги Арабаджиев, Аян Садъков, Борислав Никифоров (Борислав Караматев), Георги Георгиев, Еркан Мюмюн (Красимир Иванов), Тодор Иванов (Николай Павлов). Старши треньор: Стоян Димитров

Борислав: Ферди Мюмюнов, Тенчо Тенев (Божидар Чорбанов), Георги Неделчев, Николай Ангелов, Йордан Томов, Илия Янков, Добрин Славчев (Шабан Османов), Кристиян Николов, Васил Ангелов (Георги Петров), Динко Митрев, Валентин Сливов. Старши треньор: Светослав Цольов