МарицаФутбол

Марица бе близо до обрат от 0:2 след много силно второ полувреме срещу руснаци

Отборът на Марица (Пловдив) завърши контролите си в Турция с равенство 2:2 срещу руския Ротор. Омар (32) изведе руския тим напред, а Исламитдин Абдулаев (39) удвои.

През второто полувреме пловдивчани изиграха много силни 45 минути и не допуснаха да загубят. Ангел Грънчов (49) намали, а Мариян Тонев (65) възстанови равенството. В края на срещата пък Веселин Марчев можеше да донесе пълния обрат, но негови изстрели бяха парирани от стража на руския тим.

Още в 4-та минута руския тим реализира попадение, което обаче беше отменено заради засада. В 17-ата минута Станислав Маламов опита изстрел от добра позиция, но право в ръцете на вратаря.

В 23-ата минута Петър Атанасов се освободи и нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче не затрудни стража Дмитрий Терновский.

В 32-ата минута тимът на Ротор поведе в резултата. Омар беше оставен непокрит и с удар от далечна дистанция преодоля Илия Николов. Веднага след това Марица можеше да изравни, но ударът на Мариян Тонев мина встрани от вратата. В 36-ата минута Омар стреля покрай лявата греда на Илия Николов.

В 39-ата минута Марица отново се пропуска в защита, което позволи на Исламитдин Абдулаев да изскочи зад отбраната. Илия Николов излезе напред, за да скъси ъгъла, но нападателят на Ротор запази самообладание и прокара топката покрай стража за 2:0.

Две минути преди края на първото полувреме Илия Николов предотврати сигурен трети гол във вратата на Марица. Маламов пък не успя да отклони топката във вратата на Ротор, след като стражът Дмитрий Терновский изпусна топката.

В 49-ата минута Ангел Грънчов намали изоставането на “пиратите”. След центриране бранителят на Марица беше най-съобразителен в наказателното поле. Топката падна точно на крака му на метър от голлинията и Грънчов не сбърка.

В 65-ата минута Мариян Тонев възстанови равенството. Той беше намерен на дъгата на наказателното поле, овладя топката, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл, с което не остави никакви шансове на вратаря на Ротор.

В края на срещата Веселин Марчев на два пъти стреля от далечна дистанция, като първият път ударът му излезе в аут, а при втория вратарят се намеси.

Стартови състави:

Марица: 86. Илия Николов, 7. Симеон Вешев, 19. Мартин Газиев. 24. Ангел Грънчов, 66. Мартин Лазов, 8. Александър Праматаров, 29. Янко Георгиев, 9. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски, 21. Станислав Маламов, 87. Мариян Тонев;

Резерви: 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 11. Илиян Йорданов, 77. Айкут Янъков, 23. Теодор Фърков, 10. Веселин Марчев, 15. Християн Димитров, 26. Виктор Петков;

Ротор: 1. Дмитрий Терновский, 29. Сергей Слепов, 24. Евгений Алдонин, 13. Сергей Макаров, 30. Виталий Шахов, 31. Тургай Мохбалиев, 19. Исламитдин Абдулаев, 6. Имран Омар, 20. Игор Школик, 8. Николай Кипиани, 11. Сергей Серченков;