Малките “канарчета” на финал след победа срещу Саутхямптън

Ботев записа изключително силно представяне в първия ден на международния турнир за набор 2001 “Джорн Феестра”, който се провежда в Холандия. “Канарчетата” спечелиха своята група и се класираха за полуфиналната фаза.

В първия си мач “жълто-черните” завършиха 0:0 с шведския Малмьо. Момчетата на Стефан Стоянов изтърваха една дузина положения, като особено след почивката контролираха изцяло случващото се на терена, но не успяха да реализират ситуациите си. Във втората среща Ботев разгроми с 4:0 домакините от Босо Снеек. По едно попадение отбелязаха Кристиан Добрев, Мартин Петков, Благовест Данчев и Станислав Шопов.

В третия мач “канарчетата” се изправиха срещу холандския Хееренвеен, който до този момент имаше 2 победи от 2 двубоя. Холандците успяха да поведат, но още до почивката българите обърнаха резултата и дори отвориха аванс от 2 гола, като първата част завърши при 3:1. Иван Василев отбеляза 2 гола, а третият бе дело на Кристиан Добрев. През второто полувреме играта се водеше основно пред вратата на Хееренвеен, но пловдивчани не успяха да стигнат до ново попадение.

Днес са полуфиналите Ботев победи английският Сатухямптън с 3:0. И се класира за финала, където ще срещне Жилина, словаците победиха холандския Хееренвеен в другия полуфинал.