Локомотив ПловдивТопФутбол

Локо (Пд) се превърна в третия най-успешен отбор през 21-и век, “смърфовете” гонят нови рекорди

С триумфа над Славия с 2:0 на “Лаута” Локомотив Пловдив записа историческо постижение и се превърна в третия най-успешен отбор през този век по брой поредни шампионатни победи в един сезон, което не е било по силите на никой освен грандовете Лудогорец, ЦСКА и Левски.

Успехът над белите бе девети за “смърфовете”, като по този начин те се изравниха със сините. На “Герена” са достигали два пъти до кота 9, като това се случва през 2006-а, когато стават шампиони, и 2011 г.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 200 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

Хегемон в тази класация очаквано е Лудогорец, който държи и рекорда за поредни шампионатни победи през този век. През 2014/15 разградчани взимат трите точки в цели 14 последователни мача. В Делиормана могат да се похвалят с факта, че на два пъти записват и по 13 поредни успеха. Това става през 2012/13 и 2016/17, а през кампания 2015/16 навъртат 12 успеха без спиране.
В следващия кръг Локо Пд гостува на “Хювефарма Арена” и евентуални три точки ще изравнят постиженията на Лудогорец от 2018/19 и 2019/20, когато те регистрират поредица от 10 успеха в първенството. Всички тези серии на Лудогорец са придружени и със спечелването на шампионската титла.
Подобни поредици обаче не винаги са гарантирали краен успех и такъв е примерът с ЦСКА. През кампанията 2005/06 червените побеждават в 11 последователни кръга, а през 2008/09 натрупват серия от 10 победи, но и в двата случая титлата отива на “Герена”.
В шампионските 2003 г. и 2008 г. под ръководството на Стойчо Младенов ЦСКА записва съответно 13 и 11 поредни победи. Любопитното е, че в първия случай фланелката на 31-кратните шампиони носи и сегашният наставник на Локо Пд Александър Томаш. Ако специалистът успее да изведе своите до трите точки в предстоящия междинен кръг, то тимът му ще влезе в Топ 10 на най-дългите серии от последователни шампионатни победи през 21-ви век у нас.

“Тема спорт”

🍓 BULKY FRUITS 🍓и Ваня Джаферович само в Alphawin от Amusnet Interactive

Подобни

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

:bg:  :fans:  :topka:  :bira:  :1:  :happy:  :red:  :ole:  :good:  :nazdrave:  :wacko:  :yahoo:  :smqh:  :cry:  :2:  :facepalm:  :blue-white:  :red-white:  :white-black:  :yellow-black: 
 

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker