Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Локомотив и Арда не се победиха в мач с много борба, нерви и червен картон

Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) завършиха 0:0 в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. „Смърфовете” бяха по-добрият отбор по време на мача, но така и не успяха да разпечатат вратата на Иван Караджов. В 74-ата минута пък защитникът на Локо Стивън Езе бе изгонен. След този мач „черно-белите” изпуснаха възможността да се изравнят по точки с втория Левски и остават 3-ти с 37 точки, докато Арда са 6-ти с 26 точки.

През първата част нямаше почти никакви опасности пред двете врати, като пловдивчани бяха по-дейния отбор. С няколко удара се отличиха Ожболт и Димитър Илиев.

През втората част Локомотив натисна още повече, но отново удари на Илиев и Алмейда бяха спасени от Караджов.

В 74-ата минута пък Стивън Езе получи спорен червен картон.
До края на мача нямаше интересни положения и двата отбора завърши 0:0.

В първите минути на мача двата отбора са равностойни, като играта се води предимно в центъра на терена.

Домакините от Локо задържат повече топката, но до интересни положения не се стига.

В 16-ата минута пред “смърфовее” се откри първия шанс. Георги Илиев центрира от лявото крило в наказателното поле, където намери Стивън Езе, който стреля с глава, но много леко и Караджов улови.

В 18-ата минута и пред Арда се откри добра възможност. След центриране на Конър Рандал отляво Радослав Василев отправи удар, който обаче не успя да затрудни много Луков. Стражът беше изблъскан от противников състезател впоследствие, заради което беше отсъдено нарушение.

В 19-ата минута Димитър Илиев получи пас в наказателното поле, след което стреля, но изстрелът му бе блокиран.

В следващите минути Локомотив наложи натиск, но до интересни положения не се стигаше.

В 36-ата минута след центриране от фаул Радослав Василев стреля с глава, но над вратата.

В 41-ата минута Ожболт стреля, но след лек рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 48-ата минута след центриране от ъглов удар топката попадна в Карагарен, който стреля, но над вратата.

В 52-ата минута груба грешка на Диниш Алмейда позволи на Лозев да намери Георгиев, който стреля, но над вратата.

“Смърфовете” започнаха да налагат сериозен натиск, като Арда трудно минава центъра на терена.

В 63-ата минута Алмейда стреля след центриране от ъглов удар, но Караджов улови.

В 66-ата минута Спас Делев се измъкна и стреля, но Луков спаси.

В 68-ата минута Димитър Илиев стеля след хубава атака на пловдивчани, но Караджов спаси.

В 74-ата минута Локомотив остава с човек по-малко след червен картон на Стивън Езе.

До края на мача Локомотив се опита дори с човек по-малко да спечели, но не успяха да създадат опасни положения и двубоя завърши 0:0

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Динис Алмейда, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Ален Ожболт

Арда: Иван Караджов, Зоран Гаич, Конър Рандал(73’Мартинс), Атанас Кръстев, Пламен Крумов, Емил Мартинов, Румян Ховсепян(60’Коконов), Дарен Сидоел, Радослав Василев, Александър Георгиев(65’Делев), Деян Лозев