Локомотив ПловдивФутбол

Локомотив с класика срещу Юрмала

Днес Локомотив Пловдив изигра втората си контрола по време на лагера в Марбея. Съперникът бе латвийският Юрмала, който в крайна сметка бе победен от “смърфовете” с 3:0.

В първия си мач на испанска земя Локо направи 1:1 с унгарския Видеотон.

Равностойна бе играта между двата отбори в първите 30 минути на мача. Чисти голови положения пред двете врати липсваха, като Локомотив Пловдив бе по-активният тим през това първо полувреме. В 39-тата минута след нарушение срещу Здравко Лазаров, отдясно по атаката на пловдивчани, капитанът центрира и прати топката около мястото за изпълнение на дузпа, където скочиха няколко футболисти. В крайна сметка защитникът на Юрмала Бенито Монталво си вкара автогол, което означаваше 1:0 за “смърфовете”.

Малко след началото на втората част, след хубаво центриране на Маламов отляво по атаката, топката прехвърли всички като стигна до Дани Кики, който бе на ъгъла на вратарското поле. Оттам техничарят с директен шут я вкара във вратата на Юрмала за 2:0.

В 60-тата минута се роди най-доброто положение за гол за Юрмала – Абот бе изведен сам срещу Акалски като вратарят излезе малко напред, играчът опита да го прехвърли и прати топката в напречната греда.

В 69-тата минута Диего центрира отляво, а пък Камбуров спря добре топката. В опита си да прехвърли вратаря, той прати топката над вратата.

В 79-тата минута бе отсъдена дузпа в полза на Локо Пд, зад топката бе Камбуров, който бе точен за крайното 3:0.