Локомотив с класика над Дунав, гарантира си зимуване в топ 3 на efbet Лига

Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на Дунав в Русе с 3:0 в последния двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Така „смърфовете“ прекъснаха серията от два поредни мача без победа в елита. Точни за Локомотив бяха Димитър Илиев (14), Ален Ожболт (41) и Бирсент Карагарен (88). След тази победа пловдивчани си гарантираха, че ще зимуват в тройката, като събраха актив от 40 точки с четири повече от ЦСКА-София и с две по-малко от Левски. Дунав остава 11-ти с 17 точки. В последният мач от годината Локомотив е домакин на Левски в директен спор за второто място.

През първото полувреме Дунав стартира по-агресивно и имаше няколко възможности, но така и не успя да се възползва. В 14-ата минута Локомотив откри резултата чрез Димитър Илиев. Той получи страхотен пас от Диниш Алмейда, след което елиминира Диян Димов и много елегантно преодоля Благой Макенджиев за 1:0. След гола пловдивчани тотално доминираха на игрището и това даде резултат в 41-ата минута. Тогава Митко Илиев изведе Ожболт сам срещу вратаря и с техничен удар словенецът матира Макенджиев за 2:0.

През втората част отново Дунав стартира по-добре, но за пореден път бяха пропиляни всички добри шансове, които бяха създадени. В 88-ата минута Карагарен направи резултата класически.

До края на мача нямаше повече интересни ситуации и Локомотив спечели с 3:0

Още 3-ата минута Дунав можеше да открие, но удар на Исаевски бе блокиран от Малембана.

В 4-ата минута Ожболт бе изведен сам срещу вратаря, но атаката бе спряна заради засада.

След първите 10 минути спокойно може да се каже, че мачът е равностоен, като и двата отбора опитват атаки, но без чисти голови положения.

В 11-ата минута Милчев центрира много добре в наказателното поле на Локомотив, но Исаевски с летящ плонж се размина с топката.

ГОООЛ! Локомотив повежда чрез своя капитан Димитър Илиев!
В 14-ата минута Локо откри резултата. Страхотен пас на Диниш Алмейда изведе Димитър Илиев, който преодоля Диян Димов и много хладнокръвно матира Благой Макенджиев за 1:0.

След гола”смърфовете” продължиха да натискат Дунав, като “драконите” трудно успяват да преминат центъра.

В 22-ата минута гол на Стивън Езе бе отменен заради засада.

В 24-ата минута Умарбаев изведе страхотно Йосип Томашевич, но хърватинът стреля право в Благой Макенджиев и топката излезе в ъглов удар.

Обръчът пред вратата на домакините продължава да се затяга и Локомотив налага все по-голям натиск.

В 31-ата минута Умарбаев качи топката на главата на Малембана, но ударът на последния мина над вратата.

В 33-ата минута Ален Ожболт беше изведен прекрасно зад гърба на защитата на Дунав, след което напредна финтира защитник на “драконите”, но вместо да подаде на непокрития Димитър Илиев, словенецът реши да завърши сам, като топката мина покрай целта.

ГООЛ! Ален Ожболт реализира втори гол за Локо, след страхотна асистенция на Димитър Илиев.
В 41-ата минута “черно-белите” вкараха втори гол. Ожболт получи елегантен пас от Димитър Илиев, напредна добре и с отличен удар прониза Макенджиев за 2:0.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и така “смърфовете” се отеглиха на почивка при два гола аванс.

В 47-ата минута след центриране от ъглов удар Любен Николов стреля с глава, но в страни от целта.

В 50-ата минута нов гол на Локомотив бе отменен заради засада.

В 51-ата минута Ивайло Лазаров стреля, но много неточно.

В следващите минути Дунав опита да натисне, но така и не достигаше до интересни положения.

В 59-ата минута домакините претендираха за дузпа , заради нарушение на Стивън Езе срещу Лазаров, но съдията ясно показа, че такова няма.

В 67-ата минута Щерев стреля, но Луков спаси, след което Лазаров стреля, но изстрелът му бе блокиран.

В 68-ата минута Карагарен се измъкна по много добър начин по дясното крило, напредна и стреля от малък ъгъл, но Макенджиев спаси.

В последните минути нивото на игра драстично спадна, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 84-ата минута Георги Илиев стреля в гредата.

ГОООЛ! Бирсент Карагарен прави резултата класически!