ДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Локомотив (Пд) се наложи над Славия при U19

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години постигна домакинска победа над Славия (София) в мач от Елитната група. Възпитаниците на Димитър Палазов се наложиха над столичани с 2:0. И двете попадения паднаха в заключителните минути на срещата и бяха дело на Стоимен Тотков и Златан Христев.

В 6-та минута шут на Алесандро Хожабрапур мина над вратата на гостите. В 12-та минута Стефан Тинков центрира към Петър Шопов, като последният засече, но встрани от вратата. В 21-та минута силен изстрел на Стоимен Тотков мина на сантиметри над напречната греда на Славия.

През втората част Локомотив продължи да бъде по-активния отбор на терена. В 58-та минута удар на Октай Юсеин бе спасен от стража на гостите. В 80-та минута “черно-белите” откриха резултата. Филип Колев напредна и изведе Октай Юсеин в наказателното поле, нападателят стреля, ударът му бе избит от вратаря на столичани, но при добавката Стоимен Тотков изведе “смърфовете” напред за 1:0. Само две минути по-късно Локомотив стигна и до втори гол. Негов автор бе Златан Христев, който оформи крайното 2:0.

В следващия кръг Локомотив гостува на Септември (София). Срещата е на 19 октомври от 15:30ч.

Източник: lokomotivpd.com