Локомотив ПловдивФутбол

Локомотив изпусна точката от Литекс в последната минута

Отборът на Локомотив Пловдив изпусна да вземе точка от тима на Литекс в първия мач от 22-ия кръг на “А” група.

”Черно-белите” стояха добре през целите 90 минути, но в първата минута на добавеното време те допуснаха попадение. Главният рефер на срещата Станислав Ставров остави доста убеждения, че до последно искаше да добутне домакините към трите точки.

Литекс започна добре мача като още в 22-ата секунда можеше да открие резултата.

Кирил Десподов се измъкна от отбраната на гостите, влезе на скорост и отправи удар към вратата на Йордан Господинов, но кълбото срещна дясната греда.

Малко след това Спас Делев пробва да отбележи, но топката излезе в аут. В следващите минути, “оранжевите” бяха по-дейния отбор на терена, като “смърфовете” предимно се защитаваха. Така домакините на два пъти пробваха да открият, но без успех.

През втората част нещата на терена не се промениха много. Господинов направи отлично спасяване в 67-ата минута след удар на Асприля.

Три по-късно, Янко Сандански можеше да изведе Локомотив напред в резултата след перфектен удар, но той мина на сантиметри от лявата греда.

Все пак Литекс успя да отбележи в пет минутното продължение, което даде главният рефер. Регула пусна към Миланов по въздух, който засече с глава за крайното 1:0.