ВИДЕО И СНИМКИ: Локомотив започна с равенство подготовката си за пролетния полусезон

Локомотив (Пловдив) и третодивизионния Атлетик (Куклен) завършиха 1:1 в контрола играна на помощното игрище “Кошарата” до стадион Локомотив. Голът за гостите отбеляза Емил Аргиров (4), докато за “черно-белите” точен бе каращият проби Мирза Хасанбегович (50). “Смърфовете” бяха по-дейният отбор на терена, но интересните положения не бяха много. Проверката бе първа и за двата тима. Бруно Акрапович пусна всички футболисти каращи проби в отбора, но почти никой не впечатли, нито пък разочарова.

Гостите от Атлетик (Куклен) започнаха изненадващо добре мача и още в 4-ата минута откриха резултата чрез Емил Аргиров. Грешка на Момчил Цветанов на левия фланг при изнасянето на топката завърши с центриране на футболист на Атлетик (Куклен) към границата на наказателното поле. Там Емил Аргиров стреля от движение и остави безпомощен Мартин Луков.

Веднага след като получиха попадение, “смърфовете” натиснаха своя съперник и Аралица можеше да изравни резултата след подаване на Момчил Цветанов, но вратарят на гостите Кирил Акалски изпревари хърватския нападател и улови.

Атлетик разчиташе предимно на контраатаки, докато Локомотив владееше топката.

Въпреки натиска, “черно-белите” трудно създаваха положения, като до чисти ситуации пред Акалски така и не се достигаше.

В 21-ата минута Атанасов стреля, но високо над вратата на Мартин Луков.

В 23-ата минута Аралица прати топката във вратата на Атлетик, но флагът на страничния съдия бе вдигнат.

В 26-ата минута хубав пас на Умарбаев изведе Момчил Цветанов по лявото крило, но при паса на последния в наказателното поле топката попадна право в ръцете на Акалски.

В 34-ата минута хубава атака на домакините бе завършена от Габриел Молтер, но Акалски по страхотен начин отрази.

Почти всяка атака на Локомотив минаваше през Парвиз Умарбаев, след което пък най-често се търсеше Цветанов, но до интересни ситуации не се стигаше.

В 40-ата минута Молтер отново стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

При изпълнението на ъгловия удар Аралица стреля в страни от целта.

В 44-ата минута след центриране на Умарбаев от пряк свободен удар Масоеро стреля, но отново Акалски отрази.

До края на полувремето нямаше повече опасности и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:1.

В началото на второто полувреме в игра за Локомотив се появиха още футболисти, които карат проби в отбора.

В 50-ата минута Мирза Хасанбегович изравни за домакините. След пас на Аралица, каращият проби Хасанбегович надбяга защитник на гостите и пусна топката покрай Димитър Георгиев за 1:1.

В 55-ата минута Аралица бе изведен зад гърба на защитата, но отново имаше засада.

В 58-ата минута нов гол на “смърфовете” бе отменен заради засада. Дейвид Малембана изведе Аралица, който пусна към Томашевич и хърватинът прати топката в опразнената мрежа. Оказа се обаче, че при паса на Аралица към Томашевич е имало засада.

В 62-ата минута след центриране от дясното крило на Томашевич, топката стигна до Карагарен, който стреля, но над вратата.

В 65-ата минута на двубоя Аралица открадна топката пред наказателното поле на гостите, напредна и стреля, но слабо и Георгиев спаси без проблем.

В 86-ата минута Карагарен се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му срещна гредата.

До края на мача нямаше повече интересни положения и мачът завърши 1:1.

Локо Пд: Мартин Луков, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Миховил Клапан, Парвиз Умарбаев, Акуня, Един Бахтич, Габриел Молтер, Анте Аралица (Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Давид Малембана, Мустафа Абдулахи, Игор Хайнен, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Валентино Полиезе, Мирза Хасанбегович, Октай Юсеин, Петър Петров).

Атлетик: Кирил Акалски, Юлиян Романов, Александър Христев, Борис Бисеров, Стефан Тинков, Емил Аргиров, Ангел Семерджиев, Елмаз Сюлейман, Мирослав Манев, Димитър Джонджоров, Андрей Атанасов