Локомотив загуби първата си контрола в Гърция

Отборът на Локомотив Пловдив загуби първата си контрола на гръцка земя в паузата на “А” група. Противник на “смърфовете” бе местният Шкода Ксанти, като домакините се наложиха с 1:0.

На трибуните бе и собственикът на Локомотив Константин Динев, придружаван от почетния президент на клуба Христо Бонев.

Срещата започва равностойно като головите положения липсваха. В 10-ата минута, домакините направиха добра атака, но Йордан Тодоров се намеси успешно и не се стигна до нищо по-сериозно пред вратата на Йордан Господинов.

Две минути след това, Шкода можеше да поведе в резултата след като проби успешно защитата на “смърфовете”. Тогава играч в червено остана сам очи в очи със стража на “черно-белите”, но за щастие на момчетата на Александър Станков пропусна.

Каращият проби при “черно-белите” Давид Лохунгу за момента не впечатлява с играта си. В 22-ата минута, Шкода за втори път бе близо до гола, но и този път топката мина близко до вратата пазена от Господинов.

Малко след това последва поредна атака за домакините, но този път Пламен Крачунов се намеси. В 28-ата минута, Мартин Камбуров подхвана добра атака, пусна далечен пас към Здравко Лазаров, който центрира добре, но Александър Якимов не успя да стреля точно с глава.

Последваха скучни 10-тина минути без опасности за гол. В 39-ата минута, Шкода разигра защитата на Локомотив, но Йордан Господинов изби.

След грешка в защитата на “черно-белите” в 42-ата минута и 1:0 Шкода Ксанти. Йордан Тодоров направи къс пас към Лохунгу, който не успя да задържи топката, футболист на домакините се възползва и центрира от дясно където Калво засече във вратата на вратаря на Локомотив.

В първите минути на втората част, “смърфовете” са по дейния отбор. Старши треньорът на гостите, Александър Станков извърши три смени на полувремето. Терена напуснаха Лазаров, Камбуров и Тунчев, като на тяхно място влязоха Георгиев, Стефанов и дебютиращия Крис Гади.

В 55-ата минута последва поредната добра атака за Локомотив, но така и не се стига до изравнителен гол. Пет минути по-късно Станков направи нови три смени, напуснаха Господинов, Якимов иЛохунху, като бяха заменени от Стойчев, Йовчев и Паулиньо.

В 72-ара минута, терена напуснаха и Крачунов и Тодоров, заменени от Марков и Куанг. В последните минути на двубоя, “смърфовете” упражняват сериозен натиск върху домакините, но така и не успяват да стигнат до нещо по-сериозно пред вратата на Шкода.

Три минути по-късно Дани Кики влезе на смяна, като бе терена напусна Кармо. В 87-ата минута, футболист в червено можеше да удвой резултата, но Стойчев се намеси добре и изби в корнер. В последната минута на двубоя, Дани Кики получи контузия и напусна терена.

Стартовият състав на Локомотив за контролата срещу Шкода Ксанти:

Титуляри: 12. Й. Господинов 6. П. Крачунов 7. Й. Тодоров 33. А. Тунчев 87. Д. Фераресо 22. Аслан Ндайе 14. Давид Лохунгу 27. А. Якимов 77. З. Лазаров 50. Габ. До Кармо 11. М. Камбуров

Резерви: 1. Б. Стойчев 20. Крис Гади 25. Р. Куанг 9. Дани Кики 89. С. Маламов 3. В. Георгиев 17. К. Марков 21. Ст. Йовчев 53. Фл. Паулиньо