Ботев ПловдивФутбол

ГЛЕДАЙ: Локо (Пд) отново в Топ 3 след рецитал на Димитър Илиев

Отборът на Локомотив Пловдив победи с 3:1 Дунав и отново е в Топ 3 на efbet Лига.

В герой за “черно-белите” отново се превърна Димитър Илиев, който отбеляза два гола.

Локомотив започна по-добре мача и първи вкара топката във вратата на Дунав. Димитър Илиев се разписа след удар от границата на наказателното поле, но голът не бе зачетен заради нарушение малко преди това.

В 9-та минута гостите излязоха напред в резултата. Хубав пас в коридор към Стефан Христов го изведе сам срещу Луков и нападателя не сгреши.

Въпреки, че получиха гол “черно-белите” не се смутиха и стигнаха до гол в 22-та минута чрез Ален Ожболт, но и той бе отменен – този път заради засада.

Минута след това домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Карагарен в наказателното поле.
Димитър Илиев реализира хладнокръвно за 1:1.

До края на полувремето “Смърфовете” направиха пълен обрат след гол на Карагарен в последната минута на добавеното време на първото полувреме.

През втората част Димитър Илиев реализира 3-ти гол с който реши и мача.

До края резултатът се запази и Локомотив излезе на 3-то място в класирането с равни точки с 2-я Левски и с 1 по-малко от лидера Лудогорец.

Още в началните минути Локомотив започна да натиска отбора на Дунав.

В 6-та минута Димитър Илиев прати топката във вратата на Дунав, но преди това главния съдия бе отсъдил нарушение в полза на гостите.

“ГООЛ! 0:1 за Дунав в 9-та минута, голмайстор Стефан Христов.
Дунав откри резултата след грешка в центъра на терена, Стефан Христов получи хубав извеждащ пас и от границата на наказателното поле реализира за 0:1

В 14-та минута Локомотив създаде хубава атака, като Ален Ожболт получи пас в близост до точката за дузпа, но се подхлъзна при опита си за удар.

“Смърфовете” продължиха да натискат Дунав, но гостите се справят в отбрана за момента.

В 21-та минута топката отново влезе в мрежата на Макенджиев, но и този път гола бе отменен – заради засада.

Дузпа за Локомотив в 23-та минута.

ГОООЛ! Локомотив изравнява след гол на Димитър Илиев от дузпа!
Бирсент Карагарен беше фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Димитър Илиев застана зад топката и хладнокръвно отбеляза за 1:1.

В 31-та минута от Дунав опита атака по дясното крило,но последва слабо центриране което Луков улови без проблем.

Темпото на игра значително спадна в последните минути, като играчите на Бруно Акрапович се опитват да атакуват, но безуспешно.

В 39-та минута грубо влизане на Стивън Езе в центъра на терена му донесе жълт картон.

В 41-та минута Дунав можеше да поведе след страхотен удар с глава на Ахмед Ахмедов след центриране от ъглов удар, но Луков с блестяща намеса отрази удара.

ГООЛ! Карагарен извежда Локомотив напред в последната минута от 3-минутното добавено време!
Страхотен индивидуален рейт на Ален Ожболт завърши с пас към Бирсент Карагарен в наказателното поле, а оттам нападателя просто разстреля Макинджиев.

Второто полувреме започна с атака на Локо, хубав пас по диагонала намери Ожболт, той навлезе в накзателното поле, но докато се накани да центрира топката излезе в аут.

В 51-та минута Самир Ааясс опита удар от около 25 метра, но доста далеч от целта.

ГООЛ! 3:1 за Локомотив след нов гол на Димитър Илиев!
В 57-та минута Локомотив стигна до 3-ти гол като отново капитанът на “черно-белите” бе точен. Гостите загубиха топката в центъра на терена, Петър Витанов подаде към Митко Илиев, който напредна и от границата на наказателното поле порази левия ъгъл на Благой Макенджиев.

Следващите минути “драконите” опитаха да натиснат, но до интересни положения така и не се стигна.

В 65-та минта Щерев опита удар от далеч, но топката премина в страни от вратата на Луков.

В 68-та минута и Мартин Костадинов опита късмета си отдалеч, но отново неточно.

В 75-та минута неуморимия Йосип Томашевич открадна топката от защитник на Дунав и напредна по лявото крило след което центрира, но Макенджиев излезе напред и улови.

В 81-та минута Умарбаев опита нещо между центриране и удар от фаул и топката мина на около метър и половина от дясната греда на Макенджиев.

В последните минути Локомотив видимо бутна темпото и изчакваше края на мача, но въпреки това беше по-опасният отбор на терена.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт

Резерви: Илко Пиргов, Лукас Масоеро, Георги Илиев, Елитон Джуниър, Николай Николаев, Момчил Цветанов, Един Бахтич

Старши треньор: Бруно Акрапович

Дунав Русе: Благой Макенджиев, Росен Колев, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Александър Исаевски, Диян Димов, Самир Аясс, Ивайло Лазаров, Мартин Костадинов, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов

Резерви: Генадий Ганев, Иван Селеменев, Любен Николов, Свилен Щерев, Фернандо Кавалканте, Самуел Инкоом, Митко Русанов

Старши треньор: Людмил Киров