Локомотив вече е пет от пет в контролите, Гонзо-джуниър отново бележи за “смърфовете”

Локомотив (Пловдив) продължава да трупа победа след победа в контролите от зимната си подготовка. Този път “смърфовете” се наложиха над третодивизионния Черноморец (Бургас) с 3:1. Головете за пловдивчани реализираха Александър Иванов (62), Кристиан Илич (79) и Момчил Цветанов (90), докато за “акулите” точен бе Милен Танев (7).

Това бе пети пореден успех в контролите за “черно-белите”, като преди това те се справиха с Марица (3:1), Атлетик (Куклен) (2:0), Берое (3:0) и Созопол (2:1).

В 6-ата минута се откри първата добра възможност в двубоя, когато след центриране в наказателното поле Георги Минчев опита удар с глава, но топката премина встрани от целта.

В 15-ата минута Черноморец също опита късмета си с шут от далечна дистанция, но доста неточно.

В 25-ата минута отново “акулите” създадоха опасност. Изстрел на футболист в син екип извън наказателното поле мине доста близко над напречната греда на “смърфовете”.

В 32-ата минута Конър Руан центрира в наказателното поле на домакините, топката прескочи всички, но вратарят на бургазлии излезе неразчетено. Александър Колев успя да го изпревари, но ударът му бе избит от голлинията.

В 35-ата минута домакините откриха резултата. Милен Танев изпълни страхотно пряк свободен удар и даде аванс на “акулите”.

В 40-ата минута Минчев стреля опасно от статично положение, но вратарят на домакините спаси.

В 44-ата минута Черноморец едва не удвои аванса си. Далечен изстрел бе избит от Илков Пиргов, но топката попадна в краката на футболист в синьо, който от непосредствена близост нацели страничния стълб и пропусна да направи резултата 2:0.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и бургазлии се оттеглиха на почивка с гол аванс.

В 62-ата минута Локомотив все пак изравни. Николай Николаев успя да изведе влезлия като резерва Илич, който от своя страна пусна пас към Александър Иванов. Нападателят прокара топката под вратаря на домакините и направи резултата 1:1.

В следващите минути “смърфовете” наложиха сериозен натиск и това даде резултат. В 79-ата минута Илич с премерен изстрел успя да изведе пловдивчани напред. Малко след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа, но Момчил Цветанов нацели гредата.

В самия край на мача Цветанов получи отляво, нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара за 1:3.

Това се оказа и последната интересна ситуация в двубоя и така “черно-белите” записаха пети пореден успех в контролите.

Черноморец 1:2 Локомотив Пд
1:0 Танев (7)
1:1 Ал. Иванов (62)
1:2 Илич (79)
1:3 Цветанов (90)

Стартов състав на Локо: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Петър Петров, Видол Сейменски, Николай Николаев, Конър Руан, Сашо Лебанов, Иван Михайлов, Александър Колев, Александър Иванов, Георги Минчев

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно