Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: След 21 години Ботев успя, победи на “Лаута” и поведе в общия баланс в дербито

Ботев победи Локомотив с 2:0 като гост и триумфира в 98-то пловдивско дерби. Победата е историческа за “канарчетата”, които с тази победа поведоха в общия баланс между двата отбора на фаза А група с 36 победи, а Локомотив остана с 35 успеха. Голова разлика е 119:120 в полза на “смърфовете”. Освен това Ботев победи от игра за първи път на “Лаута” от 21 години. С тази победа Ботев остана в борбата за влизане в топ 6 и при победа срещу ЦСКА ще се класира в шестицата.

В 8-та минута дербито беше спряно за легендата на Локомотив Аян Садъков. Като целия стадион стана на крака и аплодира Садъков.

В 11-та минута Даниел Златков отправи удар с глава след центриране от корнер, но той премина над вратата.

В 17-та минута Янко Сандански стреля от 20-на метра като ударът му премина покрай вратата.

В 19-та минута Ботев откри резултата. След грешка в отбраната на Локомотив Александър Якимов се опита да изчисти кълбото, но топката попадна при Балтанов, който с хубав удар от 14-та метра разстреля Господинов и Ботев поведе.

В 23-та минута Спас Делев стреля от границата на пеналта като Стаховяк улови.

В 34-та минута Ботев удвои преднината си. Иван Цветков изведе чудесно сам срещу Господинов Васев, който прехвръли Господинов и вкара втори гол за Ботев.

В 47-та минута Ласиман стреля от дъгата на пеналта, но топката премина в аут.

В 59-та минута Мартин Камбуров отправи удар от фаул, а Стаховяк успя да боксира. След мелето футболисти на Ботев изчистиха на няколко пъти от наказателното поле удари на играчи на Локомотив.

Ботев отговори със светкавична контра, Чунчуков беше изведен сам срещу Господинов, но нападателят се забави и отправи удар, който беше избит от Господинов в корнер.

В 72-та минута Сандански стреля от сериозна дистанция топката рикошира във футболист на Ботев и излезе в корнер. След ъгловия удар не се случи нищо интересно.

Така Ботев е с 33 точки на 6-то място, а Левски е 7-ми с 31. Локомотив остана с 20 точки на 9-то място.

Локомотив – Ботев 0:2

Голмайстор: 0:1 Лъчезар Батнанов 19 мин. 0:2 Божидар Васев 34 мин.

yellow-cardМариян Огнянов, Пламен Николов (Ботев), Радослав Димитров, Мехди Бурабия (Локомотив)