Ботев ПловдивФутбол

Преодоля ли Ботев (Пд) кризата? “Канарчетата” вдишаха глътка свеж въздух срещу Верея

Отборът на Ботев (Пд) записа първи успех от близо два месеца насам!

„Канарчетата“ поеха глътка въздух и след четири поредни загуби спечелиха домакинството си на Верея с 2:1 в срещата от 17-я кръг на Първа лига.

img_7953-copy

Голове на Тодор Неделев (19‘) от дузпа през първата част и Жоао Пауло (74‘) през втората подариха на „жълто-черните“ успеха.

Гол на Момчил Цветанов върна надеждите на старозагорци, но в крайна сметка силите на гостите стигнаха само дотук.

Равностойни първоначални минути на двубоя, като и двата отбора все още се разучават. В 12-та минута тимът на Верея предприе по-сериозна атака, която завърши с центриране към Амаду Сакуна, но нападателят не успя да засече кълбото.

Ботев отговори мигновено с бърза контраатака, но Серкан Юсеин бе спрян в наказателното поле.

img_8093-copy

Верея изплъни ъглов удар, който доведе до напрежение в наказателното поле на пловдивчани. Защитник в “жълто-черно” изби.

Дузпа за Ботев! Жоао Пауло получи топка от Омар Косоко в наказателното поле. Илиас Хасани се хвърли в краката му и извърши нарушение.

В 33-та Здравко Илиев пусна отлично към Момчил Цветанов в наказателното поле на Ботев, но защитниците на домакините се справиха.

ГОООЛ Тодор Неделев дава преднина  на “канарчетата”  в 19-та минута – 1:0!

Две минути по-късно Жоао Пауло пробва стреля отдалеч, но ударът му бе спасен с вещина от вратаря на гостите. Гоститите от Стара Загора имаха претенции за дузпа, породени от влизане на Радослав Терзиев срещу Педро Еуженио img_8114-copyДве минути по-късно Жоао Пауло пробва стреля отдалеч, но ударът му бе спасен с вещина от вратаря на гостите.

Тимът на Верея отново опита да затрудни отбора домакин с атака по крилото. Еуженио центрира към Андонов, но топката бе уловена от Георги Георгиев.

Пловдивчани отговориха с нов удар от далечна дистанция на Крум Стоянов, спасен от Иван Караджов.

Стенио предотврати сигурен гол във вратата на Ботев, след като пресече топка към Еуженио, подадена му от Сукуна.

В 52-та минута на двубоя “канарчетата” поискаха втора дузпа за игра с ръка на защитник на гостите, но претенциите не бяха удовлетворени.

Гостите вдигнаха оборотите и сътвориха нова интересна атака, в която отново Андонов беше главно действащо лице. Цветанов и Сукуна разиграха добре, след което последният подаде към Андонов, който стреля, но встрани от вратата.

img_8136-copy

Ботев се съвзе след силните минути на гостите и отговори с удар от малък удар на Иван Стоянов, който не доведе до нищо интересно.

В 74-та минута удар на Сукуна бе избит от вратаря на Ботев Георги Георгиев.

Серкан Юсеин опита късмета си за отбора на Ботев, но ударът му бе спасен от Караджов. В 74-та минута  Сукуна стреля към вратата на Ботев. Георги Георгиев изби.

ГОООЛ Жоао Пауло покачва резултата – 2:0!

След корнер за Верея, Момчил Цветанов сгреши, Тодор Неделев отне и пусна извеждащо подаване към Жоао Пауло. Той преодоля излезлия Караджов и реализира за 2:0 за Ботев в 74-та минута.

ГОООЛ Момчил Цветанов налмалява резултата за Верея – 2:1!

Момчил Цветанов отбеляза за 2:1! След центриране в наказателното поле, Васил Калоян игра с глава с топката, тя мина през Георги Андонов и Цветанов успя да засече във вратата на Ботев, за да намали пасива на гостите в 77-та минута. Повторенията показаха, че Цветанов не е бил в засада при гола.

В 83-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Георги Андонов нацели напречната греда на вратата на Ботев и пропусна да изравни резултата.