ФК ЕвроколежФутбол

Лимона помогна на Евроколеж за победа срещу тима на Асеновец

Тодор Тимонов отбеляза два гола за колежани и беше основният играч, който донесе успеха на Евроколеж над Асеновец с 3:1, съобщава страницата на клуба.

Лимона се разписа в 5 и 52 минута, а другият гол вкара Борис Малев. С успеха пловдивчани станаха осми с 22 точки, а Асеновец са 12-ти с 15 точки.

Евроколеж поведе в резултата още след първата си атака. Серафим Михайлов премина през двама защитници на домакините и беше фаулиран в наказателното поле от вратаря на Асеновец. Съдията Кристиян Колев отсъди дузпа, която беше реализира от Тодор Тимонов – 0:1.

В 39 минута колежани поведоха с 2:0. След центриране отдясно към втората греда Борис Малев матира вратаря. Втората част започна с нов гол на Тодор Тимонов. Лимона изпълни технично свободен удар и направи резултата класически. След попадението домакините упражниха натиск, но успяха едва в 87 минута да намалят – 1:3.

Апостол Стоянов, Атанас Савов, Йордан Хърков, Георги Бъчваров, Николай Бончев, Костадин Бекяров, Мирослав Караилиев, Борис Малев, Тодор Тимонов, Георги Куртев, Серафим Михайлов /Илия Петров, Александър Иванов, Сезгин Четин/