Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ: Ботев отново не успя да счупи каръка, нещастна загуба в края на двубоя срещу Левски

Ботев загуби от Левски с 1:2 като гост, след като допусна пълен обрат и записа първа загуба в елита от началото на сезона. Чунчуков откри в 19-та минута, Гадже в началото на втората част изравни, а Педро в последните секунди обърна двубоя в полза на Левски.

Двубоят започна със закъснение и започна в 20:04, а все още не е пуснат по Диема.

В 4-та минута Сърмов отправи силен удар, който беше уловен от Михаил Иванов.

Мачът вече е пуснат в ефира на Диема.

Любопитните моменти в мача продължават таблото на “Герена” спря в 3-та минута и 17 секунда на двубоя.

В 15-та минута Педро отправи удар, който беше отразен от Мишо Иванов.

В 19-та минута Ботев поведе по доста интерес начин. Иван Цветков центрира от корнер, Иршак не успя да засече добре и топката се озова при Мариян Огнянов, който върна топката в пеналта където Чунчуков с глава откри резултата. Това беше и дебютен гол на младия нападател в “А” група и негов втори за Ботев.

Таблото на Левски написа, че тимът играе с Ботев Враца, грешката беше оправена.

20140817_202459 (Copy)

В 23-та минута Луис Педро направи пропуск, след като отправи удар с глава, но неточно.

В 25-та минута Гаджев отправи силен и неточен удар.

В 33-та минута Аниете отправи удар, получи се рикошет, а след него Михаил Иванов все пак успя да избие в корнер. След последвалия корнер Мишо Иванов се озова на земята и Сърмов отправи удар с глава, но вратарят на Ботев успя да улови.

Гаджев отправи нов неточен удар в 39-та минута.

В 44-та минута Ботев можеше да покачи преднината си, Любенов изпусна топката при един корнер, но все пак топката беше изчистена от голлинията от защитник на Левски.

20140817_203051 (Copy)

В края на полувремето Левски искаше дузпа за игра с ръка в пеналта на Лазар Марин.

Това беше и по-интересно от първото полувреме, което завърши при резултат 1:0 за Ботев.

На полувремето Вили Вуцов направи смяна като извади Лазар Марин и пусна в игра Росен Колев.

Неточен удар на Домовчийски в 47-та минута.

В 50-та минута силен удар на Педро беше спасен от Мишо Иванов, но след това се стигна до далечен удар на Владимир Гаджев и Левски изравни.

В 57-та минута Мики Орачев отправи удар с глава, топката се удари в гредата.

20140817_203001 (Copy)

В 67-та минута Валери Домовчийски отправи неточен удар.

В 74-та минута Аймен Белаид отправи неточен удар с глава.

Нов пропуски на Педро, след хубаво центриране на Бедоя.

В 77-та минута грешка в защитата на Ботев, след като Йордан Христов не успя да изчисти добре топката и тя отиде при Гаджев, който отправи удар, изстрелът премина опасно покрай вратата на Иванов.

Левски стигна до победата в последната секунда на двубоя. Роман Прохазка центрира в пеналта, където бившият играч на Ботев Луис Педро с глава засече и не остави шансове на Мишо Иванов за 2:1.

Така Ботев остана трети с 8 точки, а Левски е със 7 точки. Това беше първа загуба на Ботев от началото на сезона.