Извън БългарияФутбол

Кралете са си крале, където и да са – Реал Мадрид грабна за трети път Суперкупата на Европа!

Отборът на Реал Мадрид е новият носител на Суперкупата на Европа!

След като през май спечели най-престижния европейски клубен турнир Шампионската лига за единадесети път, тази вечер “кралският клуб” грабна трофея за Суперкупата на Европа.

Момчетата на Зинедин Зидан съумяха да се наложат над шампиона в турнира Лига Европа от миналия сезон Севиля с 3:2 след продължения в изключително драматична среща, играна в норвежкия град Трондхайм.

Въпреки че “белите” бяха без големите си звезди Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, те съумяха да извоюват третото си отличие от този мач (след 2002г. и 2014г.)

Срещата бе решена след гол в 119-та минута, когато защитникът на Реал Мадрид Дани Карвахал пое една удобна топка на границата на наказателното поле и с мощен удар окичи своите с нов триумф през тази година.

Спорна дузпа за нарушение на Серхио Рамос срещу Стивън Н’Зонзи в наказателното поле на “белите” даде надежди на Севиля в края на редовното време – точен бе Евхен Коноплянка в 71-та минута.

Преди това през първата част младият талант от школата на Кралския клуб Маркo Асенсьо даде преднина на Реал с гол-шедьовър от над 25 метра в 21-та минута, но Франко Васкес изравни в 41-та. И точно когато момчетата на Сампаоли се виждаха като победители, познатият герой за белите, капитанът Серхио Рамос изравни за 2:2 с последното докосване до топката за редовните 90 минути.

В продълженията по-големият запас от сили за Реал си каза думата, а за Севиля остана горчивият хап от третия последователно загубен мач за Суперкупата на Европа в последните три сезона (през 2014г. от Реал Мадрид с 2:0 и през 2015г. от Барселона с 5:4).

Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Рамос, Варан, Марсело; Ковачич (73 – Хамес), Каземиро, Иско (66 – Модрич); Асенсио, Мората (62 – Бензема), Лукас Васкес

Старши треньор: Зинедин Зидан

Севиля: Рико; Карисо (46 – Рами), Пареха, Коло; Мариано, Нзонзи, Ибора (74 – Краневитер); Кийотаке, Вието (67 – Коноплянка), Витоло

Старши треньор: Хорхе Сампаоли

Снимка: marca.com