
Въпреки скандалите между феновете и собственика на Локомотив Пд Коко Динев, бъдещият треньор на отбора – Емил Велев, вече работи сериозно по селекцията, пише Livespor.bg
Става дума за защитниците Живко Желев и Росен Колев, които ще бъдат част от отбраната на “смърфовете” през следващия сезон. За последно Желев се подвизаваше във „Верея“ от Стара Загора, а Колев бе част от Любимец.
Друг опитен защитник също ще подсили пловдивчани. Това е Богомил Дяков, който игра последната една година в Монтана под ръководството на Николай Митов.
Отхвърленият от Александър Станков след скандал Станислав Маламов, също се е съгласил да се завърне на “Лаута”. Не е тайна, че Маламов е от футболистите, на които Емил Велев симпатизира.
„Надявам се всичко да е наред за първата тренировка на отбора. Не ме е страх от феновете. Вие знаете, че аз съм човек който търпи критика, стига тя да е градивна. А не примерно да не съм симпатичен на някой и той да идва, и да обижда на стадиона. Вярвам, че с феновете ще се разберем и заедно ще водим отбора към добро. Що се отнася до селекцията – знаете, че доста играчи напуснаха Локомотив. Ние обаче сме набелязали определена бройка, която към този момент е само от българи. Не е изключено да има и чужденци, но това вече зависи от собственика Коко Динев, тъй като той определя средствата, с които ще разполагаме за селекция“, заяви Емил Велев пред Livesport.bg.
От старите футболисти към този момент остават вратарят Йордан Господинов, Здравко Лазаров, Александър Якимов, Ангел Грънчов, Спас Делев и Тихомир Трифонов. За първия лагер в Банско ще пътуват и някои от юношите на клуба.
Тимът заминава за курортния град в понеделник, 16-ти юни, където ще изиграе 4 контроли, които ще се уточнят в следващите дни, а първата от тях е предвидена за 21-ви юни. За втората част от подготовката вариантите са два – Боровец или чужбина.
Livesport.bg
KOKAL VELIK SI