Класика за Ботев в елитната до 19 години

Елитната юношеска група до 19 години победи Нефтохимик с 3:0 в мач от от 5-ия кръг на елитната юношеска група. Двубоят се игра на стадиона в село Българово и бе изгледан от около 100 зрители.

“Канарчетата” записаха четвърта поредна победа, събирайки пълен точков актив. Головата им разлика е – 15:4, заемайки първото място във временното класиране.
Треньор на малките ботевисти бе Георги Андонов, който замести титулярния наставник Иван Кочев.

В първите 20 минути играта беше равностойна. В 21-ата минута съдията пропусна да отсъди дузпа в полза на Нефтохимик, след като удар с глава се отклони от ръката на защитник в “жълто-черно”.

Резултатът беше открит в 26-та минута. Димитър Богданов изпревари вратаря и вкара топката във вратата, след пробив на Здравко Дерменов по десния фланг.

Вторият гол в срещата беше отбелязан в 62-та минута. Здравко Жилов намери с добро подаване Петър Чалъков, който бе с капитанската лента. Играчът стреля между краката на вратаря, правейки резултата 2:0.

В 72-ата минута Димитър Богданов бе близо до втория си гол, но шутът му бе спасен от вратаря Атанас Гичев.

В 85-та играчи на Ботев направиха резултата класически Отново след добър пробив на Здравко Дерменов по дясното крило и пусната топка към точката на дузпата, Ангел Бастунов с удар под напречната греда оформи крайния резултат.

В следващия кръг Ботев е домакин на Сливен. Двубоят е на 18-ти септември от 16:00ч. на базата в “Коматево”.