Други спортовеИзвън БългарияТенис

Крачка встрани, но две напред изпратиха Гришо в 1/2 финалите на турнира в Стокхолм!

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров оцеля в изключително тежък и оспорван сблъсък срещу южноафриканеца Кевин Андерсън в 1/4 финалите на турнира в Стокхолм и го победи с резултат 7:5(3) 5:7 6:2 за малко над 2 часа игра.

Това бе шести успех за Гришо в седемте си сблсъка срещу Андерсън.

Гришо демонстрира стабилен тенис по време на цялата среща, устоя на тежкия сервис на Андерсън и за наша радост дори реализира три пробива по време на срещата (два в решителния третия сет), което в крайна сметка изигра най-голяма роля за днешния му успех.

На 1/2 финала българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) и Иво Карлович (Хърватия).

Както знаете, вчера Гришо постигна категорична победа с 6:3, 6:2 над Юрген Зоп.

Първи сет!

Андерсън започна срещата на свои сервис гейм и убедително го спечели.

Последва нова размяна на сервис геймове, при която Гришо сякаш бе тенисистът с предимство, но така и не успя да пробие сервиса на своя съперник. В шестия гейм Григор отрази две възможности за пробив на своя съперник и изравни бройката на геймовете.

Двамата не спряха да си разменят подавания и логично влязоха в тайбрек при 6:6. Там Григор прояви по-здрави нерви и буквално срина подаването на южноафриканеца в тайбрека, грабвайки първия сет.

Втори сет!

Българинът започна по-прекарасен начин следващата част. Той взе своето подаване със самочувствие и поведе на прага на втория сет.

Андерсън държеше нивото на своя сервис високо до средата на втората част, но някъде там Григор намери ваксата за пробив и успя да го постигне седмия гейм. Тогава Гришо поведе с 5:3, бидейки само на гейм, при това на своя сервис, от място в 1/2 финалите.

При подаването на Гришо обаче Кевин Андерсън се възползва от трите последователни грешки на българина и върна пробива. Това възроди буквално от пепелта съперника на Гришо и той наниза четири последвателни гейма на своята сметка, което му позволи да изравни сетовете – 1:1.

Трети сет!

В третия сет Гришо затвърди цялостното си предимство в срещата и успя да затвори двубоя в своя полза.

4-ят гейм във второя сет бе с най-голяма тежес, тъй като тогава Григор проби и успя да вземе преднина от два гейма. До края Гришо реазлизира нов пробив и заслужено затвори двубоя в своя полза.

Мачът между Григор Димитров и Кевин Андерсън гледайте в страхотно качество без накъсвания с регитрация в bet365. Регистрирай се от ТУК.

Снимка: sportal.bg