Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

TribunaPlovdivTV: Каква гледка! Куп млади “канарчета” помогнаха на своите батковци да загреят за дербито

Отборът на Ботев Пловдив победи с 6:0 Левски Карлово в контролна среща играна по време на пауизата на шампионата в Първа лига.

За отбора на Николай Киров това бе генерална репетиция за дербито на Пловдив след седмица с Локомотив. Наставникът заложи на куп много млади състезатели, като дори един от тях успя да се разпише – Иван Кирев.

Резултатът бе открит от Крум Стоянов в осмата минута, а още толкова по-късно Даниел Кутев покачи на 2:0. Наско Милев вкара за 3:0, като так оформи и крайния резултат за първата част.

През второто полувреме “канарчетата” продължаха със същото темпо, въпреки, че гостите играха открит футбол и търсиха вратата на домакините. Непрестанните атаки на “жълто-черните” дадоха ефект. Така последваха три нови попадения – Кутев в 54-ата, Кирев в 73-ата, а крайният резултат бе оформен от Иван Стоянов от дузпа в 79-ата минута.

Впечатление направи добрата игра на отбора, а фактът, че в състава попаднаха много млади играчи не промени облика на тима.

Ботев Пловдив: Петков (Димитров 47′), Панов (Пашалиев 70′), Димитров, Стенио, Стоянов (Кикарин 46′), Серкан (Ташолов 64′), Меледже (Чалъков 65′), Кутев (Георгиев 60′), Милев (Кирев 70′), Косоко (Добрев 71′), Жоао Пауло (Стоянов 46′).