ВолейболМарица - жени

Марица с категорична победа на старта на НВЛ като гост на Казанлък

Марица започна ударно новия сезон в женската НВЛ с чиста победа при гостуването си наКазанлък волей. В отделните геймове гостите от Пловдив се наложиха с 25:20, 26:24 и 25:10.

В първия гейм Марица започна малко по-лошо и губеше с 2 точки, като при първата техническа пауза резултатът беше 8:7 за Казанлък. Все пак маричанки се съвзеха и спечелиха гейма с 25:20.

Във втория гейм пловдивчанки започнаха категорично и поведоха с 5:0. А първото техническо прекъсване дойде при 8:1. Казанлък обаче намали изоставането си и втората пауза дойде при 16:14 за Марица. Казанлък обаче спечели няколко поредни точки и се стигна до 23:30 за Марица. Но Казанлък изравни, все пак геймът беше взет от маричанки с 26:24.

И в третия гейм Марица започна повече от добре и поведе с 8:4. Преднината на маричанки се увеличи още повече и те взеха мача след разгромното 25:10.

Така Марица започна по най-добрия начин новия сезон в женската НВЛ с категорична победа срещу коравия тим на Казанлък.

Най-резултатна за Марица беше Силвана Чаушева с 18 точки, а Милена Димова добави 10.

Марица: Мария Данчева, Милена Димова, Таня Събкова, Весела Бончева, Силвана Чаушева, Вангелия Рачовска, Ивелина Монова – либеро