ВолейболНационалиПловдивчани

И мъжете се класираха за Световното по волейбол, Ники Пенчев игра при загубата срещу Чехия

Мъжкият волейболен отбор на България се класира за Световното първенство през есента в Полша. Националите загубиха последната си трета среща от световните квалификации срещу Чехия с 2:3 гейма, но ще играе на Мондиала.

Нашите се нуждаеха от един гейм, за да си осигурят място на Мондиала и го постигнаха още в първата част 25:22, след това последва отпускане и Чехия обърна резултата след 25:18 и 25:22. Националите стигнаха до тайбрек след 25:18, в тайбрека чехите започнаха силно “лъвовете” изравниха, но все пак домакините от Чехия измъкнаха победата след 15:12.

Капитанът на националния отбор Тодор Алексиев получи почивка и не взе участие в срещата, а другият пловдивчанин в отбора Николай Пенчев влезе в игра в 4-ри от 5-те части, но игра малко и не записа точка.