СНИМКИ: На финал! Локомотив Пд елиминира Септември Сф и вече чака големия съперник

Локомотив (Пд) ще играе във финала за Купата на България за сезон 2018/2019 г.

Момчетата на Бруно Акрапвоич не допуснаха изненада в полуфиналня реваншс срещу Септевмри София и след равенство 0:0 на Националния стадион “Васил Левски” се класираха за последния мач в турнира.

В първата среща – у дома на “Лаута” седмица преди това, “смърфовете” взеха прекрасна победа с 4:0 и още тогава до голяма степен си резервираха билетите за финала.

Там пловдивчани ще чакат един измежду градския съперник Ботев и ЦСКА-София. Реваншът между двата тима е в сряда (24 април) на ст.”Българска Армия”. В първата среща “канарчетата” взеха минимален аванс с 3:2 у дома.

Иначе Септември Сф и Локомотив Пд изиграха срещата помежду си на ниско темпо и логично не успяха да си вкарат попадения. Все пак и пред двата тима имаше шансове, но ниската концентрация пред вратата остави двете нули да светят на светлинното табло.

Най-чистият шанс за “смърфовете” дойде в 90-ата минута, когато Абделхаким Буна се озова сам срещу Валентин Галев, но не успя да уцели вратата и извади топката в аут. Софиянци на няколко пъти затрудниха Луков, но чудесните му намеси парираха гола.

Финалът на турнира за Купата е на 15-ти май на Националния стадион “Васил Левски”.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите в последните дни Сашо Костов и Красимир Безински.

Първият голям шанс се откри пред тима на Септевмри Сф. В 6-ата минута Иван Тилев намери вляво Здравко Димитров с нисък пас, който след това копна топката и изведе Владимир Николов сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче бе слаб и Луков изби.

Три минути след това Димитър Илиев съумя да пробие през центъра и да комбинира с Анте Аралица в предни позиции. Хърватинът бе притиснат от съперников бранител, но все пак намери начин да стреля – топката обаче прелетя силно над вратата над Валентина Галев.

В 11-ата минута домакините пропуснаха нов голям шанс. Дълго подаване зад защитата на Локомотив (Пд) бе поето от Здравко Димитров. Той пусне веднага мигновен пас към Илия Димитров, останал напълно сам в наказателното поле, но нападателят не успя да уцели топката, въпреки че бе сам срещу Мартин Луков.

В 18-ата минута Владимир Николов опита шут по земя отляво по диагонал, но топката летеше без опасност за Луков и той улови.

В 27-ата минута Димитър Илиев показа добра техника, с която елиминира двама защитници на Септември в наказателното поле. Последвалото му центриране беше разгадано от Георги Стоичков, който изчисти с глава пред погледа на Един Бахтич.

В следващите 10 минути темпото значително спадна, както и любопитните голови положения пред някоя от двете врати.

В 43-ата минута Момчил Цветанов качи топката на главата на Димитър Илиев от корнер, но капитанът стреля неточно в аут.

В 52-ата минута Локомотив (Пд) бе страшно близо до гол. Подаване от корнер на Янко Ангелов намери в наказателното поле Абделхаким Буна, който се извиси на всички и насочи към долния ляв ъгъл. Галев обаче внимаваше, успя да се протегне с лявата си ръка и да отрази топката.

В 56-ата минута домакините поискаха в дузпа. В наказателното поле Буна и Здравко Димитров се сбориха за позиция, като вторият падна, но реферът остана безмълвен.

В 67-ата минута Анте Аралица се освободи от опеката на съперников бранител, поведе си надясно и стреля от около 20 метра, но топката не намери целта и излезе в аут. Три минути след това Георги Русев опита удар от идентична позиция, но Мартин Луков боксира.

В 78-ата минута се роди и най-качествената комбинация на терена, завършила с удар. Подавания между Банович, Умарбаев и Ожболт в крайна сметка пратиха топката на крака на Димитър Илиев. Той опита техничен удар над излезлия по-напред Валентин Галев, но стражът внимаваше, протегна се и изби в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на домакините.

В 81-ата минута Ален Ожболт получи на границата на наказателното поле и шутира коварно, но Галев отново съумя да изби в ъглов удар. И този път изпълнението на “черно-белите” не бе добро и септемврийци оцеляха.

В 83-ата минута дойде моментът и Мартин Луков да се прояви. Той плонжира блестящо вдясно и спаси много техничен шут на резервата Борис Галчев от свободен удар.

Септември: В. Галев, Бенга, Г. Стоичков, Г. Русев, Д. Глишик, Д. Костадинов (Борис Галчев 82′), Здр. Димитров (Суад Сахити 63′), Ив. Тилев, Ил. Димитров (Кристофър Мандиангу 76′), Вл. Николов, Ив. Арсов

Треньор: Христо Арангелов

Локомотив: Луков, Ас. Георгиев, Езе, М. Петрович, Банович (Йосип Томашевич 78′) Я. Ангелов (Первиз Умарбаев 65′), Цветанов, Буна, Бахтич, Д. Илиев, Аралица (Ален Ожболт 74′)

Треньор: Бруно Акрапович