ВолейболНационалиСъбития

Националките ни по волейбол с успешно начало в евроквалификациите

Женският национален отбор по волейбол на България стартира с победа квалификациите за Европейското първенство 2017, които се провеждат в София.

Българските момичета се наложиха над Швейцария с категоричното 3:0 (25:18, 25:13, 25:14) в първия си мач от предварителна група „Е“, в столичната зала “Христо Ботев”.

Националките започнаха с Лора Китипова – Емилия Николова, Елица Василева (капитан) – Гергана Димитрова, Нася Димитрова – Цветелина Заркова, Кристин Колчагова (либеро).

Българските волейболистки доминираха почти изцяло в мача, като само началото бе по-проблемно за тях. Швейцарките поведоха с 12:10, но в последствие нашите момичета се стабилизираха и затвориха гейма с разлика.

В следващите две части българските волейболистки буквално прегазиха съперника, като във втората част дадоха само 13 точки на швейцарките, а в третия гейм започнаха с ударното 6:0, като затвориха мача с чиста победа за около 75 минути игра.

Топреализатор на българите беше Елица Василева с 15 точки (2 аса, 65 % в нападение). Eмилия Николова добави 14 точки за успеха.

източник: volleyball.bg