Локомотив (Пд) затрудни максимално шампиона, но в крайна сметка преклони глава

Локомотив (Пд) записа първо поражение под ръководството на Едуард Ераносян!

„Смърфовете“ затрудниха максимално шампиона на България Лудогорец и до последно държаха интригата на ст.“Лудогорец Арена“, но все пак отстъпиха с минималното 1:0 при гостуването си Разград в срещата от 18-я кръг на Първа лига.

Гол на Джонатан Кафу раздели двата отбора в 38-та минута. Ел Харуби отново бе герой за „смърфовете“ с огромния си брой намеси, като запази резултата минимален в полза на домакините.

Така „черно-белите“ остават 4-ти с актив от 29т. във временното класиране на шампионата, докато Лудогорец е едноличен лидер с 46т.

Тази загуба прекъсва серията от четири поредни победи на пловдвичани, като под ръководството на Ераносян те имаха общо пет мача без загуба.

Още в 3-та минута извеждащ пас на Димитър Велковски остави почти очи в очи Мигел Анхел Луке срещу Владислав Стоянов. Испанецът обаче се засуети и не стреля с по-слабия си десен крак, а реши да бутне топката към фланга с левия, което уби остротата на цялата “черно-бяла” атака.

В 8-та минута груба грешка на Виданов малко пред границата на наказателното поле на Локомотив (Пд) позволи на Вандерсон да поеме и да шутира към вратата на Ел Харуби. Топката обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб на мароканеца и излезе в аут.

10 минути по-късно слаб удар на Клаудиу Кешеру от дистанция не успя да затрудни Харуби и вратарят улови.

В 25-та минута Велковски извърши нарушение срещу Натанаел малко пред границата на наказателното поле. Марселиньо стреля от прекия свободен удар, но Ел Харуби улови.

ГОООЛ Джонатан Кафу откри резултата в 34-та минута 1:0!

След множество положения пред вратата на Ел Харуби, домакините в крайна сметка се възползваха от едно от тях. Марселиньо намери Кафу по левия фланг, преодоля бранител на гостите и стреля технично в левия ъгъл на вратата на Локомотив за 1:0!

В 39-та минута прекрасен пас на Велковски намери Бакалов в близост до вратата на Стоянов. Топката тупна коварно пред крилото и затрудни неговия удар. Бакалов стреля, но топката излетя далеч в аут.

Втората част започна с мигновен опит да втори гол отстрана на Лудогорец. Кафу получи в наказателното поле на “смърфовете”, спря си топката и с мощен удар разтресе напречната греда зад Ел Харуби.

В 59-та минута Кафу получи от Йордан Минев отдясно, видя свободения Кешеру по левия фланг и му подаде, а румънецът от своя страна с удар от въздуха затрудни максимално Ел Харуби.

В 62-та минута Козмин Моци не успя да стреля с глава, но топката не намери вратата на Ел Харуби и излезе в аут.

В 74-та минута Лудогореоц организира поредна си бърз атака, която свари неподготвена защитата на гостите от Пловдив. Първо, Джонатан Кафу успя да се озова сам срещу Ел Харуби, надбяйваки Иван ГОранов по цялата дължина на половината на Локомотив (Пд). Кафу обаче направи няколко излишни докосвания преди да стреля, а това позволи на Горанов да го догодини и да му затвори ъгъла за стреля. ТОва принуди бразилеца да върне към Вандерсон, който стреля, но Виданов бе на място и парира изстреля. Топката стигна до Марселиньо, който с далечен удар в крайна сметка прехвърли вратата на “смърфовете.

В 79-та минута Клаудиу Кешеру стреля от прекия свободен удар, но Харуби успя да улови.

Лудогорец: Владислав Стоянов, Натанаел Пимента, Хосе Паломино, Козмин Моци, Йордан Минев (Лукас Саша 69′), Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселелиньо, Клаудиу Кешеру (Кишада 80′), Джонатан Кафу, Вандерсон

Старши треньор: Георги Дермеднжиев

Локомотив (Пд): Ясеин Ел Харуби, Димитър Везалов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Стефан Йевтоски, Мигел Луке (Первиз Умарбаев 46′), Димо Бакалов, Веселин Марчев, Димитър Велковски (Мартин Райнов 65′), Дани Кики (Бирснет Карагарен 80′)

Старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Николай Колев