Катаклизмите в Ботев доведоха и до нещо хубаво в клуба, а именно налагането на млади играчи. Някои от играчите вече направиха дебюта си за клуба, а други все още чакат шанса си да пробият и да се докажат. TribunaPlovdiv.bg ще Ви представи всички млади играчи на тима, които са в първия отбор.

Предишни отбори: Пирин Благоевград, ФК Раковски (под наем)

Дебют: Все още не е дебютирал за Ботев

Мачове за Ботев/общо минути:

Filip Dimitrov

Вратарят Филип Димитров е юноша на родния Пирин Благоевград. През сезон 2012/2013 пристига в Ботев, а през лятото на сезон 2013/2014 подписва 3 годишен договор с тима. Малко след началото на сезон 2013/2014 е пратен под наем в сателита ФК Раковски и записва 5 двубоя. През зимата е върнат в Ботев и играе в Елитната юношеска група до 19 години. През новия сезон е върнат в първия състав на Ботев и заедно с Росен Андонов се борят за първи дубльор на Адам Стаховяк.

Росен Андонов

Роден: 19 януари 1994 в Пловдив

Предишни отбори: Спартак Пловдив, ФК Раковски (под наем)

Дебют: Нефтохимик – Ботев 0:3 Купа на България Сезон 2013/2014

Мачове за Ботев/общо минути: 1/90

Rosen Andonov

Росен Андонов е юноша на Спартак Пловдив и титулярен вратар на набор 94 с треньор Митко Джоров, който стана вицешампион и спечели Купата на БФС. През зимата на 2012 беше привлечен в Ботев заедно с част от съотборниците от Спартак набор 94. Още с привличането си започва да тренира с първия отбор на Ботев и е бил в ролята на втори и трети вратар на тима. През сезон 2013/2014 е втори вратар на Ботев след титулярния Адам Стаховяк. Дебюта си за клуба прави на 12 октомври 2013г. срещу Нефтохимик в 1/16 финал реванш в турнира за Купата на България. Ботев побеждава с 3:0, а Андонов играе през всичките 90 минути. През зимата на същия сезон е пратен под наем в сателита ФК Раковски, където записва 6 мача. С началото на новия сезон е върнат в първия отбор на Ботев.

Radoslav Terziev

Радослав Терзиев също е част от набор 94 на Спартак Пловдив. През зимата на 2012 заедно с част от съотборниците преминава в Ботев. Играе в Елитната юношеска група до 19 години, а през сезон 2012/2013 прави дебюта си за Ботев в първия 1/16 финал от турнира за Купата на България срещу ФК Евроколеж, в който “канарчетата” записват победата с 6:1, а Терзиев играе през всичките 90 минути. През зимата на същия сезон е пратен под наем в сателита ФК Раковски, където записва 11 мача. През целия сезон 2013/2014 остава под наем във ФК Раковски и играе в 24 мача, като вкарва и едно попадение. Общо за Раковски записва 35 мача и 1 гол. През сезон 2014/2015 се завръща в първия отбор на Ботев играе втория си мач за клуба срещу Либертас в 1-ия предварителен кръг на Лига Европа. Терзиев прави европейски дебют и играе цял мач при победата с 4:0.

Владимир Айтов

Роден: 12 април 1996 в Пловдив

Предишен отбор: Спартак Пловдив

Дебют: Евроколеж – Ботев 0:3 Купа на България 1/16 финал реванш

Мачове за юношеския национален отбор: България U17 – 7/1

Vlado Aitov

Владимир Айтов е юноша на Спартак и също възпитаник на Митко Джоров. Той е привлечен в Ботев преди началото на сезон 2012/2013 и дебютира за Ботев в реванша срещу Евроколеж от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. “Жълто-черните” печелят с 3:0, а Айтов играе през всичките 90 минути. След това играе и в Елитната юношеска група до 17 и 19 години. След началото на сезон 2013/2014 е пратен под наем в Раковски, където записва 12 мача за ФК Раковски. През зимата е върнат в Елитната юношеска група до 19 години. В началото на новия сезон започва с първия отбор и подписва първия си професионален договор с клуба за срок от 3 години.

IMG_5948 (Copy)

Още един от играчите част от набор 94 на Спартак. През зимата на 2012 е привлечен в Ботев, като играе в Елитната юношеска група до 19 години. Той получава първи шанс за дебют, като записва първите си минути за Ботев през втория полусезон на сезон 2011/2012. Дебютът му е на 5 май 2012 в двубоя Ботев – Добруджа 3:0 в “Б” група, като записва 14 минути. Играе и в още един мач срещу Несебър спечелен с 2:1 и записва 10 минути. През сезон 2012/2013 играе и в първия 1/16 финал от турнира за Купата на България срещу ФК Евроколеж, в който “канарчетата” записват победата с 6:1, а Марин играе през всичките 90 минути.През зимата на сезон 2012/2013 е пратен под наем в сателита Раковски и записва 8 мача. През следващия сезон 2013/2014 играе под наем целия сезон в Раковски и записва 26 мача и 3 гола за тима, общо за “кръстоносците” играе в 34 мача и вкарва 3 гола. През сезон 2014/2015 е върнат в първия отбор на Ботев.

Халфове

Боримир Карамфилов

Пост: Ляво крило

Роден: 13 май 1995 в Пловдив

Предишни отбори: юноша на Ботев, ФК Раковски (под наем)

IMG_5952 (Copy)

Боримир Карамфилов е юноша на Ботев като играе в Елитните юношески дивизии до 17 и 19 години. През сезон 2013/2014 е пратен под наем през зимата в сателита ФК Раковски и записва 10 мача за “зелено-белите”. В началото на сезона започва да тренира с първия отбор на Ботев, като беше представен сред играчите от първия отбор. Сега е част от дублиращия отбор на Ботев U21.

Божидар Васев

Роден: 14 март 1993 в София

Пост: Дефанзивен халф

Предишни отбори: Славия, Черноморец Поморие, Септември Симитли, Пирин Благоевград, ФК Раковски (под наем)

Дебют: Ботев – Либертас 4:0 Лига Европа 1-ри предварителен кръг първа среща

Мачове за Ботев/общо минути: 1/21

Мачове за младежкия национален отбор: България U21 – 6/0

Bozhidar Vasev

Божидар Васев е юноша на Славия и записва 3 мача за първия отбор на “белите” през сезон 2011/2012. През зимата е даден под наем в Черноморец Поморие, където записва 6 двубоя. От лятото на 2012 е играч на Септември Симитли и взема участие в 10 мача като вкарва и едно попадение. През зимата преминава в Пирин Благоевград и вкарва 3 гола в 15 срещи. От лятото на сезон 2013/2014 преминава в Ботев, а малко след началото на сезона е пратен под наем в сателита ФК Раковски и взема участие в 13 мача и вкарва 1 попадение. В началото на този сезон е върнат в първия отбор за Ботев и направи дебюта си за клуба в двубоя срещу Либертас от 1-ия предварителен кръг на Лига Европа, в който пловдивчани победиха с 4:0. Васев влезе в 69-та минута и само няколко секунди по-късно пусна извеждащ пас към Луис Педро, който сам срещу вратаря оформи крайното 4:0. Малко по-късно Васев можеше да запише и гол освен асистенция в дебюта си за Ботев, но стреля над вратата от точката на дузпата, след като получи пас от Иван Цветков с пета. Син е на треньора на Миньор Перник Юрий Васев.

Серкан Юсеин

Роден: 31 март 1996 в Пловдив

Пост: Атакуващ халф

Предишни отбори: Юноша на Ботев, ФК Раковски (под наем)

Дебют: Миньор – Ботев 0:2 “А” група

Мачове за Ботев/общо минути: 4/122

Мачове за юношеския национален отбор: България U17 – 8/0

Serkan Ysein

Серкан Юсеин е юноша на Ботев. Играе в Елитната юношеска група до 17 и 19 години. През сезон 2012/2013 започва да тренира с първия отбор и дебютира за отбора на 13 май 2013, когато заменя Тодор Неделев в 89-та минута при победата срещу Миньор Перник с 2:0. В следващия кръг е пуснат в 68-та минута в двубоя срещу Ботев Враца спечелен с 5:0 и прави асистенция за 4-ия гол на Борис Галчев. През сезон 2013/2014 е пратен в сателита ФК Раковски и записва 12 мача и вкарва 1 попадение. През зимата е върнат в Ботев и играе в Eлитната група до 19 години, а на 11 май 2014 играе първия си пълен мач за Ботев в двубоя срещу ЦСКА 0:0. През новия сезон е част от първия отбор и влиза като резерва в 81-та минута в двубоя срещу Либертас от 1-ия предварителен кръг на Лига Европа спечелен с 4:0 от Ботев.

Станислав Дрянов

Роден: 4 февруари 1995 в Бургас

Предишен отбор: Черноморец

Дебют:

Мачове за юношеския национален отбор: България U17 – 6/1, България U19 – 8/0

20140628_114800 (Copy)

Станислав Дрянов е юноша на Нефтохимик, а през 2009 преминава в школата на Черноморец. През сезон 2012/2013 дебютира в мъжкия футбол с екипа на Черноморец като записва 12 двубоя, а през сезон 2013/2014 играе в 11 срещи. В началото на сезон 2014/2015 е привлечен в Ботев и подписва договор за 3 години.

Нападател

Цветелин Чунчуков

Пост: Централен нападател

Роден: 26 декември 1994 в Пазарджик

Предишни отбори: Левски, ФК Раковски (под наем)

Tsvetelin Chunchukov

Цветелин Чунчуков е юноша на Бенковски Пазарджик, като бързо е привлечен в школата на Левски и играе в Елитната юношеска група до 17 и 19 години. През април 2013 преминава в Ботев като подписва първия си професионален договор за срок от 3 години. През сезон 2013/2014 започва с първия отбор, но малко преди началото на сезона е изпратен под наем в сателита ФК Раковски и вкарва 1 гол в 15 двубоя. През новия сезон отново е в първия отбор на Ботев, като дори става голмайстор в контролите на тима през лятната подготовка.

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>