Един гол стигна на Ботев Пд в контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора победа в контролите от предсезонната подготовка. “Канарчетата” победиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в спаринг, провел се на стадион “Летище”. Антонио Вутов (27) отбеляза единственото попадение в мача. До момента двата отбора бяха изиграли по една контрола, записвайки победи.

Витоша надигра с 4:1 друг пловдивски тим – Марица, а Ботев (Пд) победи с 1:0 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в дебюта на наставника Желко Петрович. В състава на Ботев личаха имената на много млади футболисти, които изиграха силен мач.

Още в първите минути Ботев (Пловдив) можеше да поведе в резултата, но ударът на Антонио Вутов премина покрай вратата на Николай Георгиев. В 17-ата минута Лъчезар Котев стреля крайно неточно, пращайки топката високо над вратата.

В 23-ата минута Лазар Марин опита опасен удар, който не намери очертанията на вратата зад Георгиев. Ботев (Пловдив) излезе напред в резултата с гол на Антонио Вутов в 27-ата минута. Груба грешка в защитата на Витоша позволи на нападателя да се озове очи в очи със стража Георгиев.

Юношата на Левски преодоля вратаря и отбеляза в опразнената му врата за 1:0. В 35-ата минута шут на Антон Карачанаков на метър от границата на наказателното поле излезе в аут. Минута преди края на първото полувреме Емил Гъргоров стреля слабо по земя, а топката бе уловена без проблеми от Коантар.

В 61-ата минута Родни Клустър навлезе към средата на терена и пробва удар, който прелетя над вратата. В 69-ата минута Тодор Гочев получи червен картон след втори жълт за нарушение срещу Кристиян Добрев в центъра на терена.

Преди това Гочев направи още няколко нарушения, които принудиха главния съдия да го извади преждевременно от игра. В 86-ата минута топовен изстрел на Георги Амзин срещна страничната греда. Единствено късметът спаси Ботев в тази ситуация, като раздели Витоша с гола. Секунди по-късно хубав шут на Христо Иванов излезе в аут.

ВИТОША – БОТЕВ 0:1
0:1 Вутов (27)

ВИТОША: Николай Георгиев, Румен Гьонов, Никола Борисов, Венцислав Бонев, Теофилос Коурупис, Карлос Риаскос, Кристиян Кочилов, Лъчезар Котев, Четин Садула, Григор Долапчиев, Емил Гъргоров

БОТЕВ: Юго Коантар, Родни Клустър, Атанас Чернев, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Жак Пехливанов, Запро Динев, Антон Карачанаков, Станислав Шопов, Антонио Вутов