ФК ЕвроколежФутбол

Евроколеж с равенство срещу Асеновец

Отборът на Евроколеж завърши наравно 1:1 в домакинството си на Асеновец в мач от 15 кръг на Югоизточна В група. За домакините беше точен Мирослав Пушкаров в 20 мин, а Шабан Османов изравни в 30 мин след много спорна дузпа срещу Александър Стойчев.

Главно действащо лице в срещата се превърна главният съдия Боян Славков, който поряза на няколко пъти колежани и не им даде явни дузпи. Първо в 14 мин защитник с хандбални прийоми изби удар към вратата на Дамян Кадиев. След това при центриране към Александър Стойчев играчът без да има допир с Георги Бъчваров се извика, че е бил бутнат във въздуха. Боян Славков веднага му даде дузпа. Малко по-късно Алил Кардашев беше фаулиран до линията в наказателното поле, съдията даде фаул, но не и дузпа. През втората част Николай Павлов овладя центрирана топка в наказателното поле между двама защитници на Асеновец. Тръгна към врата, след като беше задържан и след това спънат, съдията Боян Славков отново не даде 11 метров удар. Същият рефер миналото първенство поряза колежани срещи Гигант. Пак той си навлече гнева на Спартак Пд, след като ги беше порязал срещи Гигант и Асеновец. През първото полувреме колежани имаха тотално преимущество, но пропуснаха своите шансове пред вратата на Кадиев. Първо Куртев пробва два далечни изстрела, а за гостите късмета си пробва Османов. В 14 мин Илхан Ибрамчик и Алил Кардашев организираха атака по дясното крило последва центриране в наказателното поле. Куртев прескочи топката, а Николай Павлов със силен удар прати топката в леви ъгъл на Кадиев, където защитник изби от голлинията. След центрирането коженото кълбо беше избито към Алил Кардашев. Защитникът с глава я отправи към вратата, но играч в бяло-червено с ръце изби пред погледа на Боян Славков и страничния съдия. Въпреки неадекватните отсъждания на рефера, в 20 мин колежани поведоха в резултата. Куртев центрира от фаул в наказателното поле. Бъчваров отклони с глава, но защитата на асеновградчани избиха. Последва ново центриране, след което Пушкаров с глава прати топката в горния десен ъгъл на Кадиев – 1:0.

В 30 мин Боен Славков реши да възстанови равенството и даде много спорна дузпа, която Османов реализира – 1:1. В края на първата част Алил Кардашев навлезе на скорост в наказателното поле, беше фаулиран, но Славков даде фаул на линията на пеналта. Последваха няколко пропуска на пловдивчани чрез Мирослав Караилиев, Николай Николов и Алил Кардашев, но втори гол не падна във вратата на Асеновец. Втората част колежани имаха териториално предимство, но не успяха да пробият гъстата защитата на гостите. Отчетоха се с няколко далечни удара на Пушкаров, Николов, Янчев и Куртев. В средата на полувремето Куртев центрира от ляво в наказателното поле. Николай Павлов овладя между двама защитници беше задържан за ръката. Въпреки това финтира Жаров тръгна към вратата, но беше спънат и пак съдията Боян Славков остана безмълвен. След мача колежани остават на трето място с 26 точки, колкото имат и Поморие, които направиха равен срещу Тунджа Ямбол. Лидерът в класирането Марица загуби у дома от Свиленград с 1:3 и остава с 28 точки. В следващият кръг колежани гостуват на Сливен.