ФК ЕвроколежФутбол

Евроколеж с издънка срещу последния в класирането

Евроколеж загуби с 2:1 гостуването си на последния в класирането на Трета лига-югоизточна група тим на ОФК Елхово.

Двубоят се игра днес на стадиона в град Елхово. Колежани допуснаха втора загуба от опашкар, след като преди няколко седмици загубиха и от другия новак Арда.

Срещата започна добре за Евроколеж, но при атаките им в повечето случай не се стигаше до завършващи удари. Серафим Михайлов сътвори първия пропуск, изведен сам срещу вратаря на домакините, но нападателят закъсня с удара.

Той беше повален от защитник на домакините, след което колежани имаха претенции за дузпа, реферът обаче недвусмислено показа, че нарушение няма.

В 15-та минута домакините откриха резултата, след грешка в отбраната на колежани. Играч на Елхово центрира в наказателното поле, а Калоян Ангелов успя да открие резултата.

Николай Николов изравни с хубав удар само десет минути по-късно, след подаване на Пейчо Янчев.

До края на полувремето Евроколеж изпусна няколко добри възможности за гол.

В 70-та минута вратарят на колежани Георги Петров извърши нарушение в наказателното поле срещу Калоян Ангелов и съдията Валентин Станчев от Сливен отсъди дузпа, която бе реализирана от Димитър Тодоров.

Колежани се втурнаха в атака, но това не доведе до нищо. Иван Атанасов на два пъти удари греда, лишавайки гостите поне от точка.

Така домакините постигнаха победа с 2:1, което ги изкачи над чертата преди останалите мачове от 9-ти кръг със 7 точки.

Евроколеж е на 11-та позиция преди утрешните мачове, а отборът има и мач по-малко поради отложения им мач с Розова долина.

В следващия кръг Евроколеж приема друг отбор от долната част на класирането – Миньор (Раднево).

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Александър Иванов, Николай Николов, Пейчо Янчев, Сезгин Четин, Мирослав Караилиев, Тодор Тимонов, Серафим Михайлов (Борис Малев, Георги Куртев)