ФК ЕвроколежФутбол

Евроколеж и Гигант не се победиха

Отборите на Евроколеж и Гигант Съединение завършиха наравно в отложен мач игран днес в жегата в Оризари. И двете попадения паднаха в последните минути на срещата, а през първата част Петров от Гигант изпусна дузпа. Съдията Гаджалов даде и по един червен картон за Йордан Хърков от колежани и Иван Светлев от гостите.

През първата част играта беше равностойно, но гостите имаха по-чисти голови положение от синьо-жълтите. Колежани отправиха няколко далечни удара, чрез Борис Малев, Даниел Божков и Мирослав Караилиев. В 12 мин Христо Стамов трябваше да чисти топката от голлинията. Гостите успяха да изработят и дузпа в 30 мин, когато Николай Бончев събори играч в синьо в наказателното поле. Зад топката застана Петров, но ударът му прати топката в лявата странична греда.

През втората част играта не се промени. Колежани опитваха да стигнат до добро положение за гол, но успяваха да отправят няколко далечни удара. Гостите имаха две добри ситуации за попадение. Първо при една изритана топка вратарят на колежани Георги Иванов излезе неразчетено и играч в синьо би покрай него. Топката мина на сантиметър покрай гредата в аут, а Стамов нацели стълба докато се опитваше да изчисти коженото кълбо. Иванов се реабилитира малко по-късно, когато след центриране от корнер улови удар от пет метра на играч в синьо. В последните минути Гигант поведоха с гол на Иван Светлев, когато той засече с глава центриране от корнер. Малко по-късно след отлична атака преминала през Куртев, Хърков свали топката в наказателното поле към Николай Николов. Играчът от няколко метра едва не скъса мрежата за 1:1.

След това двата отбора останаха с по 10 души. Първо Йордан Хърков получи втори жълт картон за груб фаул, а голмайсторът Светлев от гостите също пое към съблекалнята за грубо нарушение. В последните две атаки колежани можеха да вземат победата, първо Николов с параболичен удар прати топката над лявата сглобка. След това Челебиев изведе Караилиев в наказателното поле, но ударът му беше спасен от вратаря на гостите.