ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа трети след победа над Тунджа Ямбол

Страхотните игри на отбора на Евроколеж продължиха и в петък с победа над Тунджа Ямбол с 3:1. Головете за пловдивчани вкараха Сезгин Четин, Николай Павлов и Георги Куртев. С третата поредна победа колежани се изкачиха на трето място в класирането.

Домакините имаха пълно преимущество през целия мач, а гостите в повечето случай се бяха подредили пред границата на наказателното си поле. Още в 4 мин Николай Николов можеше да открие резултата след пас на Николай Павлов. Халфът на два метра пред голлинията с глава прати топката покрай вратата. Колежани се опитваха с атаки по крилата и центъра да застрашат вратаря на гостите, но плътната отбрана не им позволяваше. Все пак в 30 мин стената на ямболии беше пробита. След поредната атака Алил Кардашев центрира в наказателното поле. Николай Павлов с глава свали към дъгата, където Сезгин Четин със силен удар вкара топката в десния ъгъл за 1:0. Малко след гола отново Кардашев центрира към Николай Павлов, който с плонж изпрати топката покрай вратата в аут. Малко преди края на първата част нападателят се реваншира с пропуските с красив гол. Павлов се прибори с трима играчи в черно на центъра. Тръгна към вратата финтира двама защитници и вратаря и от малък ъгъл удвои резултата – 2:0.

През втората част добрата игра на колежани продължи и в 65 мин Куртев направи резултата класически. Заедно с Николай Павлов разиграха на двойно няколко играча в черно. Последва центриране в наказателното поле и Куртев от въздуха вкара за 3:0. До края на срещата гостите върнаха един гол, а колежани изпуснаха на няколко пъти чрез Николай Павлов, Георги Куртев и Мирослав Пушкаров да направят резултата по-внушителен.

След успеха пловдивчани събраха 16 точки, колкото и втория Миньор Раднево. В следващия кръг Евроколеж гостува на четвъртия Поморие.

Евроколеж: Стоянов, Кардашев, Божков, Хърков. Пушкаров, Маринив, Николов, Зотев, Ибрамчик, Павлов, Четин /Куртев, Янчев, Малев/