ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа победи Розова долина в голова драма

Капитанът на Евроколеж Георги Куртев отбеляза два гола за успеха на синьо-жълтите с 3:2 над Розова долина. Срещата беше от последния кръг на първенството на ЮИ В група. Всички голове паднаха през второто полувреме, а след края на мача страстите и нервите на гостите надделяха и те потърсиха бурно обяснение за това от съдийската тройка.

Слаба първа част изиграха двата отбора, като гостите разчитаха на бързи контраатаки при една от тях удариха и напречната греда на Георги Иванов. Колежани изпуснаха най-чистото си положение, когато Куртев от дъгата изведе Мирослав Караилиев в коридор. Играчът изскочи сам срещу вратаря, но би покрай вратата в аут.

Второто полувреме започна с бърза размяна по един гол, като за домакините точен беше Илхан Ибрамчик след пас на Куртев. Последваха пропуски на Сезгин Четин и Георги Куртев преди колежани да поведат в резултата. В 65 мин Мирослав Караилиев беше съборен в наказателното поле, а капитанът на колежани реализира в обратния ъгъл на стража на розите. Малко по-късно играчите в червено изравниха след бърза контра от дясно и прехвърлящ удар. В следващата атака Куртев отново даде преднина за Евроколеж. Александър Георгиев центрира от дясно и голмайсторът на колежани с глава прати топката в мрежата за 3:2. Мирослав Караилиев в последните минути можеше да вкара четвърти гол, но отново прати топката в аут.

След края на тази среща отборът на Евроколеж зае 9-тото място в крайното класиране с 42 точки и мач по-малко, а Розова долина са 12-ти с 32 т.

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Иванов, Николай Бончев, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Николай Харизанов, Илхан Ибрамчик, Даниел Божков, Мирослав Караилиев, Николай Николов, Петър Челебиев, Георги Куртев /Александър Георгиев, Сезгин Четин, Христо Янчев/