ФК ЕвроколежФутбол

Евроколежа загуби от Лудогорец със 7:0

Шампионът на България Лудогорец победи Еврокололеж със 7:0 в контрола, играна в Смолян. Пловдивчани, които започват лятната подготовка на 1 юли бяха почти равностойни през първата част, завършила 1:0 в полза на шампионите след гол на Кишада в 36-ата минута.

Греда направи и Ешпиньо. “Колежаните” отправиха няколко удара покрай вратата на Иван Чворович чрез Филип Чипчев и Николой Павлов. На полувремето старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев направи редица смени и играта на орлите се промени. След почивката момчетата на Стойчо Стоев вдигнаха оборотите и отбелязаха още шест гола. Александър Барт направи 2:0, след което последваха двете попадения на Александър Василев.

Така дойде редът на Роман Безяк. Словенският национал вкара много красив гол за 5:0. В последните минути Лудогорец стигна до нови две попадения. Техен автор бе българският национал Михаил Александров.

Лудогорец: Чворович, Кайсара, Моци, Терзиев, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Ернандес, Луму, Кишада/Аргилашки, Стоянов, Барт, Шоко, Василев, Вандерсон, Дяков, Безяк, Ал. Александров, М. Александров, Витиня, Пр. Петров/

Евроколеж: Стоянов, Бончев, Пушкаров, Бъчваров, Халил, Хърков, Ибрамчик, Малев, Павлов, Куртев, Чипчев /Кутев, Янев, Николов, Караилиев, Челебиев, Четин, Терзиев, Трендафилов, Стаменов