ВолейболДюшМарица - жени

Държавното по волейбол за момичета до 15 години ще се проведе в Пловдив

Комисията за детско-юношески волейбол към БФВ реши финалите на Държавното първенство по волейбол за момичета до 15 години да се проведат в Пловдив. Шампионът на България и останалите призьори за 2015г.  в тази възрастова категория ще бъдат определени от 1-ви до 5-и юли в з.”Лаута”. Така отборът на Марица ще има възможност да защитава титлата си от миналата година пред собствена публика.

Преди това, от 22-и до 26-и юни в з.”Христо Ботев” в София, местният Левски ще бъде домакин на финалите на Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст, за които тимът на Марица се класира миналата седмица.

Регламентът предвижда през този сезон в държавните финали да участват осем отбора, което важи и при двете възрасти. Тимовете се разделят в две групи по четири, в които се играе всеки срещу всеки.  Първите два отбора от класирането във всяка от двете групи оформят финална четворка.  Заелите трета позиция играят помежду си за петото място, а четвъртите в двете групи спорят за седмото място в крайното класиране.